Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić baterię

0

DSC09893

W końcu przychodzi taki dzień, że ilość cyklów ładowania, które przeszła bateria naszego iPhone’a zmusza nas do wymiany ogniwa na nowe. W serwisie koszt takiej usługi nie jest niewielkie. Za wykonanie usługi wymiany baterii w naszym serwisie, klient zapłaci 149 złotych w przypadku ogniwa oryginalnego, lub 109 złotych w przypadku zamiennika. Można jednak kupić ogniwo na własną rękę i wymienić bez większego problemu.

Bateria w naszym telefonie nie jest w żaden sposób spięta “na stałe” z płytą główną, czy innymi podzespołami. Dlatego jej wymiana jest zdecydowanie prostrza, niż w przypadku poprzedniego modelu – iPhone 2G, który oficjalnie nie był dostępny na polskim rynku, jednak przybył do nas z zagranicy w znacznych ilościach. Sędziwy wiek tego modelu sprawia, że klienci poszukują możliwości wymiany tego ogniwa. Odradzamy jednak wykonywanie tej czynności w domowych warunkach. Zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnych serwisów. Także serwis AppleMobile.pl chętnie wymieni baterię w waszych urządzeniach. Jeżeli jednak posiadacie model 3G i jego bateria także nadaje się do wymiany, wystarczy zakupić nowe ogniwo i postępować według informacji z artykułów – Rozbieramy iPhone 3G.

DSC09886

Bateria przyklejona jest klejem dwustronnym do obudowy telefonu. Wystarczy ją jednak odpowiednio podważyć, aby klej puścił i można było wyjąć akumulator.

DSC09887

Aby klej puścił jeszcze łatwiej, można obudowę od tyłu i baterię od przodu delikatnie potraktować suszarką. Nie jest to jednak konieczne. Jeżeli jednak zdecydujecie się użyć cipłego powietrza suszarki, róbcie to z głową, aby nie potopić plastikowych elementów i nie rozgrzać ogniwa do niebezpiecznych temperatur, a tym samym nie uszkodzić ich powłoki ochronnej, ponieważ substancje znajdujące się w ogniwie są trujące dla środowiska.

DSC09888

Ogniwo podważamy z wyczuciem z każdej strony. Klej taśmy dwustronnej znajduje się tylko na brzegach baterii, a nie na całej jej powierzchni.

DSC09890

Bateria powinna swobodnie odchodzić od obudowy. Nie robimy niczego na siłę. Nie używamy także ostrych przedmiotów do jej wyjęcia, aby nie uszkodzić obudowy ochronnej akumulatora.

DSC09891

Przy usuwaniu ogniwa, należy zwrócić szczególną uwagę na jej styki, tak aby nie uszkodzić taśmy.

DSC09892

Nową baterię dopasowujemy do taśmy klejącej oraz otworu centrującego styki ogniwa.

Część I – Rozkładamy iPhone 3G – jak wyjąć wyświetlacz

Część II – Rozkładamy iPhone 3G – jak wyjąć płytę główną

Część III – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić gniazdo systemowe i wibrację

Część IV – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić baterię

Część V – Rozbieramy iPhone 3G – jak wymienić taśmę HF

Część VI – Rozkładamy iPhone 3G – jak rozebrać moduł wyświetlacza

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *