Recenzja Xblitz AERO PRO – przenośny, rozkładany, zdalnie sterowany i z wbudowaną baterią. Nie, to nie dron. To mobilny wentylator 😱

Recenzja Xblitz AERO PRO – przenośny, rozkładany, zdalnie sterowany i z wbudowaną baterią. Nie, to nie dron. To mobilny wentylator 😱

Recenzja Xblitz AERO PRO – przenośny, rozkładany, zdalnie sterowany i z wbudowaną baterią. Nie, to nie dron. To mobilny wentylator 😱

0

Iście afrykańskie temperatury, które nam towarzyszą od kilku tygodni sprawiają, że o wiele chętniej zostaje dłużej w pracy, gdzie jest klimatyzacja, której w mieszkaniu niestety nie mam. Tym bardziej ucieszyłem się Xblitz AERO PRO, który otrzymałem do testów, gdyż pozwala choć trochę ulżyć w gorącu. Jednak największą zaletą tego urządzenia jest nie sam fakt, iż jest to wentylator, tylko to, że jest to wentylator w pełni mobilny i zdalnie sterowany.

Marka Xblitz znana jest Czytelnikom APPLEMOBILE.PL raczej z ciekawych kamer samochodowych czy głośników mobilnych. AERO PRO to coś zupełnie nowego w ofercie tego producenta i muszę przyznać, niezwykle oryginalnego. Ten wentylator jest niczym transformer, potrafiący przeistoczyć się z niczego w niewielkich lub bardzo wysoki wentylator, który możemy zabrać wszędzie gdzie tylko chcemy – pod namiot, na działkę, na basen czy po prostu na balkon.

Nie potrzebuje zasilania z gniazdka, bo posiada wbudowany akumulator.

Rozkładany pałąk pozwala w kilka chwil z niewysokiego urządzenia zrobić niemal metrowej wysokości, a następnie złożyć, schować do torby i zabrać do domu. Masa urządzenia nie przekracza 1.4 kilograma, więc nie jest źle.

Złożony Xblitz AERO PRO wygląda jak jakiś pojemnik z łopatkami wiatraka w środku. W takiej postaci najłatwiej go transportować czy wygodnie schować w szafie po zakończeniu letniego sezonu.

Gdy wiatrak jest nam potrzebny, wystarczy unieść jego górną część i odchylić koło wentylatora do pozycji, która nam najbardziej odpowiada.

Dodatkowo można dopasować wysokość wysięgnika tak, aby dopasować pożądaną wysokość wentylatora. To bardzo przydatne w zależności od tego czy mamy ochotę postawić sobie wiatrak blisko nas na stoliku czy biurku, czy też na podłodze w nieco większej odległości.

Panelem sterowania jest tu podstawa urządzenia, w której wbudowano akumulator, ale także dotykowe przyciski do obsługi oraz czujnik podczerwieni.

Wewnątrz tej podstawy znalazło się miejsce dla niewielkiego pilota sterowania. Można go wyjąć i za jego pomocą zdalnie z odległości nawet 4 metrów sterować wiatrakiem.

Podstawa ma również wbudowany silnik do obracania się względem własnej osi o 90 stopni. Dzięki temu możemy uruchomić tryb „rozwiewania” tak, aby nie dmuchać powietrzem stale w jednym kierunku.

W zestawie znajdziemy przewód USB-A zakończony wtykiem typu C. Wtyk ten wpinamy do podstawy w celu naładowania wbudowanego akumulatora. W zestawie nie ma zasilacza. Możemy ładować baterie za pomocą ładowarki od smartfona lub z portu USB komputera.

Wbudowana bateria 10800mAh w zależności od trybu pracy potrafi zasilić wentylator przez nie mniej jak 7 godzin, do maksymalnie 28 godzin.

W podstawie zainstalowano niewielką lampkę, którą można wykorzystać przed zaśnięciem lub w namiocie. Może nie rozświetli jakoś bardzo pomieszczenia, ale do nocnego odszukania szkli wody czy tabletki spokojnie wystarczy.

Funkcja programowania czasu pracy po którym wentylator automatycznie się wyłączy sprawia, że korzystanie z tego wentylatora w sypialni czy chociażby właśnie w namiocie przed zaśnięciem sprawdzi się idealnie.

Niestety, ale można zaprogramować tylko 4 timery z odstępach 1 godziny. Oznacza to, że pierwsze naciśnięcie przycisku programującego spowoduje wyłączenie wentylatora po godzinie. Natomiast każde kolejne doda kolejną godzinę do odliczania wyłączenia wiatraka. Maksymalnie można nacisnąć przycisk 4 razy. Piąte naciśnięcie wyłącza timer. Czy Xblitz AERO PRO rzeczywiście przynosi ulgę? Zdecydowanie tak! Korzystam z niego w gabinecie, gdzie ustawiłem go za monitorami. Wyciągnąłem teleskopowe ramię tak, aby wentylator był ponad nimi i skierowałem go lekko dół, aby powiewał w moją stronę.

Dużym plusem jest to, że jest stosunkowo cichy. Dopiero na tych najwyższych programach słychać szum powietrza popychanego przez łopatki. Wentylator oferuje 3 stopnie prędkości – od słabego po bardzo silny. Jest jeszcze czwarty stopień nazywany – naturalnym. Polega to na tym, że wentylator delikatnie wieje, a momentami przyspiesza, aby dać nam efekt zawiewającego wiatru. Przyjemne uczucie.

Podsumowując

Jeżeli Wam też aktualne upały nie dają normalnie funkcjonować i szukacie urządzenia, które pozwoli Wam choć trochę odetchnąć, to wentylator Xblitz AERO PRO jest świetnym wyborem, gdyż jest nie tylko wiatrakiem, który możecie używać w domu jak każdy inny, ale dodatkowo jest urządzeniem mobilnym, który z powodzeniem zabierzecie w plener i użyjecie wszędzie tam, gdzie macie ochotę.

Uwaga! Dostaliśmy cynk, że w na stronie Xblitz można teraz dostać 100 PLN rabatu po wpisaniu kodu UPAŁY

Recenzja Xblitz AERO PRO – przenośny, rozkładany, zdalnie sterowany i z wbudowaną baterią. Nie, to nie dron. To mobilny wentylator 😱

5/5 - (13 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Pojemny akumulator, który zapewnia nawet 28h pracy
  • 4 tryby pracy wentylatora
  • Cichy i silny powiew
  • Pilot zdalnego sterowania
  • Łatwy w przenoszeniu i przechowywaniu
  • Wbudowana lampka

Wady

  • Nie można sterować z aplikacji :-(
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.