Home Recenzje Recenzja THOMSON TKP7710 – ciśnieniomierz komunikujący się z iPhonem, iPadem i Androidami
Recenzja THOMSON TKP7710 – ciśnieniomierz komunikujący się z iPhonem, iPadem i Androidami

Recenzja THOMSON TKP7710 – ciśnieniomierz komunikujący się z iPhonem, iPadem i Androidami

0

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 18 

Przenośne ultrasonografy, urządzenia mierzące zawartość cukru we krwi czy ciśnienia to nie przyszłość w świecie mobilnych technologii, a już dziś dostępne w przystępnych cenach akcesoria do Waszych smartfonów, pozwalające kontrolować stan zdrowia. THOMSON TKP7710 to ciśnieniomierz, który jako pierwszy na świecie wykorzystał do pracy możliwości nowoczesnych smartfonów z systemem iOS oraz Android.

 Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 2

Dokładnie 6 lat temu podczas prezentacji systemu mobilnego Apple – iOS 3.0, Steve Jobs ze swoimi pracownikami wieścił plany wykorzystania nowoczesnych smartfonów w codziennym życiu. Od tego momentu telefon miał przestać być tylko sprzętem wykorzystywanym do komunikacji i rozrywki, a zacząć spełniać bardziej poważne i realnie wspomagające życie użytkowników funkcję. Niewiele czasu upłynęło, gdy pojawiły się pierwsze prototypy urządzeń wykorzystywanych w medycynie, będących w stałym połączeniu z telefonem oraz wykorzystujące jego ekran, system i moc obliczeniową do realizacji badań lekarskich. Efektem tych działań było pojawienie się pierwszego podręcznego ultrasonografu, który wyświetlał wskazania na ekranie komórki.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 1

Dzisiaj na rynku dostępne jest wiele różnych urządzeń wspomagających osoby cierpiące na choroby przewlekłe jak nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. Dzięki nim chory ma możliwość na bieżąco kontrolować parametry swojego zdrowia, archiwizować je, a nawet w łatwy sposób przekazywać swojemu lekarzowi i najbliższym, za pomocą maila czy wiadomości tekstowej.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 3

Testowany THOMSON TKP7710 niestety póki nie doczekał się wsparcia dla HelathKit w ramach aplikacji Zdrowie w systemie iOS od Apple, jednak mimo to umożliwia proste dzielenie się pomiarami za pomocą wiadomości SMS i e-mail, a jego niewygórowana cena, łatwość obsługi i duża funkcjonalność sprawia, że jest to urządzenie warte zainteresowania przez każdego, kto musi zmagać się z chorobą związaną z ciśnieniem krwi w organizmie.

 

Smart-ciśnieniomierz 

Otwierając opakowanie z tym produktem musimy się przygotować na urządzenie, które na pierwszy rzut oka w niczym nie różni się od tradycyjnego ciśnieniomierza. Zapakowany został w kartonowe opakowanie, we wnętrzu którego znajdziemy praktyczny pokrowiec, w którym możemy przechowywać i przewozić urządzenie. W jego wnętrzu prócz samego ciśnieniomierza, nie mogło zabraknąć rękawa za pomocą którego będziemy przeprowadzać badanie, oraz przewodu JACK-JACK, którym podłączymy THOMSONA do naszego telefonu.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 4

Ciśnieniomierz jest w pełni mobilny, gdyż do zasilania go potrzebne są jedynie cztery baterie typu AA. Na komplecie takich baterii według producenta możemy dokonać aż 250 pomiarów. Jeżeli mimo wszystko z ciśnieniomierza zamierzamy korzystać tylko w domu, istnieje możliwość zasilania go z gniazdka elektrycznego za pomocą zewnętrznego zasilacza. Niestety nie znajdziemy go w zestawie sprzedażowym. Dostępny jest jako opcja, oferowana dodatkowo.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 7

Sam ciśnieniomierz jest niewielkich rozmiarów – 120 x 120 x 75 mm, a jego masa nie przekracza 242 gramów bez zainstalowanych baterii. Korytko do instalacji akumulatorów znajdziemy w podstawie urządzenia. Tu również znajduje się klawisz suwakowy, którym wybieramy tryb pracy. Tryby różnią się w zależności od tego pod kontrolą jakiego systemu operacyjnego działa podłączany do ciśnieniomierza smartfon. W przypadku iOS należy wybrać Mode 2. Natomiast dla Androida przewidziano tryb Mode 1.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 9

Z lewej strony urządzenia znajduje się gniazdo do podłączenia rękawa. Natomiast po przeciwnej stronie producent przewidział złącze JACK, do którego dołączonym przewodem podłączamy nasz telefon.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 5

Z tyłu zainstalowane zostało złącze microUSB do zasilania ciśnieniomierza z wspomnianego zasilacza.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 8

Urządzenie zostało wyposażone w specjalny stand do postawienia smartfonu lub tabletu, na którym wyświetlane będą wskazania. Gadżet posiada tylko jeden przycisk, którym uruchamiamy odczyt parametrów ciśnienia i tętna. Z powodzeniem możemy go jednak zastąpić wirtualnym klawiszem, który znajdziemy w aplikacji do obsługi.

 

Telefon ekranem ciśnieniomierza

Do obsługi TKP7710 potrzebna jest aplikacja dla systemu iOS lub Android. Dostępna jest ona w AppStore i Google Play bezpłatnie. Niestety ten model ciśnieniomierza nie współpracuje z aplikacja THOMSON Helathcare, a więc nie możemy liczyć na współprace w ramach ekosystemu stworzonego przez aplikację w ramach tego ekosystemu. Nie ma też wsparcia dla HelathKit od Apple.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 12

Do obsługi używamy programu o nazwie OUcare. Program posiada wiele wersji językowych w tym głosy lektora. Niestety nie ma w niej polskiej wersji językowej. Obsługuje do 9 użytkowników ciśnieniomierza, dla których może zbierać dowolną ilość badań w pamięci.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 10

Przed rozpoczęciem badania należy wybrać użytkownika. Nie jest on niestety wybierany automatycznie na podstawie wcześniejszych badań i wyników. W zasadzie to dobrze i bardziej bezpiecznie.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 13

Do jego przeprowadzenia musimy nasunąć mankiet na przedramię, około 2-3 centymetry powyżej łokcia. Prawidłowe nałożenie mankietu jest niezwykle ważne, gdyż bardzo wpływa na prawidłowość wskazań ciśnieniomierza.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 14

Kiedy już ubierzemy rękaw, wystarczy że naciśniemy przycisk na urządzeniu lub dotkniemy wirtualnego klawisza PLAY w aplikacji. Po chwili rozpocznie się odczyt, mankiet mocno się nadmucha, a na ekranie telefonu czy tabletu pojawią się wartości ciśnienia skurczowego, rozkurczowego oraz tętno. Wskazania odczyta nam także lektor.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 17

W tym momencie możemy uruchomić podgląd tablicy z dotychczas zmierzonymi wartościami w celu ich porównania.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 18

W tabeli znajdziemy dokładne wskazania ciśnienia i pulsu oraz ikonę w różnych kolorach odpowiadających naszemu samopoczuciu.

Recenzja THOMSON TKP7710 OUcare w AppleMobile.pl 6

Aby wiedzieć jaki kolor odpowiada jakiej wartości, wystarczy przełączyć się na wykres.

Recenzja THOMSON TKP7710 OUcare w AppleMobile.pl 7

Wskazania również można wyświetlić na takim wykresie, co ułatwi sprawdzenie naszego stanu zdrowia w ujęciu czasowym.

Recenzja THOMSON TKP7710 OUcare w AppleMobile.pl 8

Możemy również porównać wykresy ciśnienia skurczowego do rozkurczowego.

Recenzja THOMSON TKP7710 OUcare w AppleMobile.pl 9

Aplikacja jest dość przejrzysta i łatwa w obsłudze. Dostarcza nam pełnej wiedzy na temat stanu naszego zdrowia w zakresie ciśnienia krwi. Wszystkie wskazania w łatwy sposób możemy przekazać lekarzowi lub najbliższym za pomocą SMS?a lub maila.

Recenzja THOMSON TKP7710 OUcare w AppleMobile.pl 11

 

W programie istnieje także system przypomnień dzięki którym uruchomimy przypominajkę, która będzie uruchamiana o wyznaczonych porach.

 

 

Recenzja THOMSON TKP7710 OUcare w AppleMobile.pl 10

 

Pozwoli ona na bieżące kontrolowanie naszego stanu zdrowia.

 

Podsumowując

Są osoby, które muszą bardzo dbać o odpowiednie ciśnienie dla swojego dobrego zdrowia. Takie urządzenia jak THOMSON TKP7710 mogą sporo im ułatwić w codziennym życiu. Dzięki niemu mogą w dowolnej chwili wyjąć ciśnieniomierz z torby, dokonać pomiaru, a nawet szybko przesłać go do lekarza.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 11

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Dzięki aplikacji możemy w łatwy i nowoczesny sposób, bez zbędnych kartek i długopisu zapisywać pomiary kilka razy dziennie i dzielić się nimi ze specjalistą czy rodziną.

Recenzja THOMSON TKP7710 w AppleMobile.pl 15

Sprzęt dostępny jest w niewygórowanej cenie – około 300 złotych.

kup ten produkt

 

Zalety:

  • + Zasilanie bateryjne i z gniazdka
  • + Nawet 9 użytkowników
  • + Zapisywanie nieograniczonej ilości pomiarów
  • + Szybkie badanie
  • + Możliwość wyświetlenia wszystkich dotychczasowych pomiarów z historii oraz porównania ich na wykresie
  • + Obsługa popularnych smartfonów i tabletów
  • + Niewygórowana cena zakupu

 

Wady:

  • Brak wsparcia dla HomeKit
  • Przewodowa komunikacja za smartfonem
  • Brak polskiej wersji językowej aplikacji
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.