Recenzja świetnych słuchawek PSB M4U 8 – słuchawki dla melomanów!

Recenzja świetnych słuchawek PSB M4U 8 – słuchawki dla melomanów!

Recenzja świetnych słuchawek PSB M4U 8 – słuchawki dla melomanów!

0

W ostatnim czasie miałem przyjemność przez dłuższy okres korzystać ze słuchawek od firmy PSB Speakers – M4U 8. Firma może wielu osobom wydawać się obca, ale tworzy ona sprzęt najwyższej klasy, a dobrym tego przykładem jest testowany przeze mnie model. Słuchawki zaprojektowane zostały, aby dostarczać słuchaczowi realistyczny dźwięk wprost z sali koncertowej.

Co znajdziemy w zestawie?

Zawartość opakowania jest jedną z najbogatszych jakie spotkałem kiedykolwiek w sprzęcie audio. Producent zaopatrzył nas w tak naprawdę wszystkie złącza i przejściówki jakie będą nam potrzebne, oprócz standardowego kabla do ładowania otrzymujemy przejściówkę na duży Jack oraz adapter samolotowy. Na tym nie koniec niespodzianek bowiem w zestawie otrzymujemy dodatkowe poduszki na wymianę, szmatkę z mikrofibry i wielkie, świetnie wykonane z twardego materiału etui do którego dołączony jest karabińczyk.

Zostając na chwile przy pokrowcu, znajdziemy w nim naprawdę sporo miejsca i zmieszczą się w nim nie tylko same słuchawki ale również wszystkie akcesoria jakie dostajemy od producenta.

Wygląd i wykonanie słuchawek

Nasz obiekt testów nie każdemu przypadnie do gustu, bowiem słuchawki nie mają bardzo oryginalnego designu, są raczej standardowymi słuchawkami, które nie będą wyróżniać z tłumu. Moim zdaniem jednak poza samym wyglądem, który najważniejszy nie jest liczy się wygoda, a na nią narzekać nie można, ponieważ jest rewelacyjna!

W słuchawkach można wsiąknąć w muzykę na kilka dłuższych chwil i delektować się brzmieniem. Uprzyjemnia to fakt, że nie ciążą na głowie ze względu na całkiem niską masę wynoszącą 342 gramów. Pod względem wykonania jest dobrze. Nie znajdziemy tu tandetnych plastików, ale zastosowany materiał strasznie łatwo zbiera wszystkie zanieczyszczenia – chyba dlatego producent daje nam w prezencie szmatkę z mikrofibry 😀

Sam pałąk i szyny wykonano z metalu i jest to naprawdę trwała i mocna konstrukcja. Wszystko obszyte zostało bardzo miękką i delikatną w dotyku skórą – to jeden z lepszych skóropodobnych materiałów jakie widziałem w słuchawkach.

Dane techniczne

Słuchawki wyposażono w technologię zaprojektowaną przez firmę PSB – RoomFeel, która sprawia że nagrania odtwarzane na słuchawkach wyposażonych w tą technologię brzmią jakby muzyka była grana na żywo indywidualnie dla słuchacza. Zastosowanie modułu bluetooth sprawia, że słuchawki stają się zdecydowanie bardziej uniwersalnym wyborem, dodatkowo wbudowany w nie został kodek aptX HD, który zapewnia jeszcze lepszą jakość bezprzewodowego dźwięku.

Do połączenia w łatwy sposób możemy użyć wbudowanego NFC. Wielkim plusem jest fakt, że M4U 8 mogą pracować w dwóch trybach – aktywnym i pasywnym (bez naładowanych akumulatorów). Wbudowana bateria pozwala na słuchanie muzyki do 15 godzin, w momencie wyczerpania baterii słuchawki przełączą się w tryb pasywny i można je jednocześnie ładować jak i słuchać muzyki.

Zastosowanie redukcji hałasu ANC sprawia, że za pomocą jednego guzika jesteśmy w stanie odciąć się od świata zewnętrznego – są to jedne z najlepiej wygłuszających słuchawek jakie dotychczas używałem, a to wszystko za sprawą aż 4 wbudowanym mikrofonom . Jest możliwość włączenia trybu „przezroczystości” po wciśnięciu klawisza regulacji głośności  – podczas używania tej opcji głośność dźwięku obniżana jest o 30 decybeli. Wspomniany tryb jest naprawdę bardzo przydatny, szczególnie w ruchliwym mieście, gdzie czasem lepiej słyszeć co dzieje się w okół nas!

Jakość reprezentowanego dźwięku

Brzmienie fundowane po założeniu słuchawek M4U 8 jest tym czego oczekuje każdy meloman. Klarowność, czystość, naturalność to pierwsze co przychodzi na myśl po korzystaniu z tych rewelacyjnych słuchawek. Dźwięk rozbrzmiewa rewelacyjnie w każdym trybie zarówno po podłączeniu bezprzewodowym jak i przewodowym.

Najlepsza jednak opcja, aby najwiarygodniej sprawdzić słuchawki jest podłączenie ich do dobrego źródła dźwięku, w moim przypadku był to dobrej klasy amplituner i dopiero tu można poczuć potęgę M4U 8 w najlepszy możliwy sposób. Podoba mi się, że dźwięk nie jest spłaszczony, co szczególnie może być zauważalne w konkurencyjnych słuchawkach, dla mnie jest to na duży plus.

Podsumowanie

Jeżeli jesteś osobą której zależy na słuchawkach kompletnych, które nie zawiodą i będą dobrym kompanem na lata – M4U 8 to bardzo dobry wybór. Sprzęt nie zawodzi komplenie w żadny sposób jeśli chodzi o jakość dźwięku i wygodę, wadą dla niektórych może być wygląd, ale to kwestia gustu – wyglądają zdecydowanie ładniej niż na grafikach. Polecam sprawdzić je na własnej skórze przed zakupem, na przykład w sklepie Top Hi-Fi, od którego otrzymałem M4U 8 do testów i któremu bardzo serdecznie dziękuję.

Zestaw do recenzji wypożyczył salon Top HiFi & Wideo Design

Recenzja świetnych słuchawek PSB M4U 8 – słuchawki dla melomanów!

Zalety Wady

Zalety

  • brzmienie
  • zawartość opakowania
  • wygoda użytkowania
  • redukcja hałasu
  • czas pracy na baterii

Wady

  • plastik łatwo zbiera zanieczyszczenia
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl