Recenzja Qardio Core Wireless Continous ECG Monitor. Monitor pracy serca i aktywności fizycznej zgodny z Apple HealthKit

Recenzja Qardio Core Wireless Continous ECG Monitor. Monitor pracy serca i aktywności fizycznej zgodny z Apple HealthKit

Recenzja Qardio Core Wireless Continous ECG Monitor. Monitor pracy serca i aktywności fizycznej zgodny z Apple HealthKit

0

O tym, że technologia pozwala wcześnie wykryć różnice schorzenia zdrowotne nim przypadkowo trafimy do lekarza słyszeliśmy wielokrotnie. Wystarczy poczytać, ile razy taki Apple Watch uratował komuś życie, nim doszło do zawału czy zatrzymania akcji serce. Qardio Core Wireless Continous ECG Monitor to urządzenie pozwalające na ciągły pomiar parametrów mięśnia sercowego z zapisywaniem wszystkiego w pamięci iPhone’a.

Kabelki, plastry, elektrody… te wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia pomiaru pracy mięśnia sercowego mogą już spokojnie odejść na technologiczną emeryturę. Wszystko za sprawą takiego urządzenia jak Qardio Core Wireless Continous ECG Monitor, które nie potrzebuje do pracy żadnych przewodów, a jego zintegrowana budowa pozwala na korzystanie z niego przez całą dobę, nie ograniczając nam życia i możliwości załatwiania codziennych spraw, mimo ciągłego pomiaru.

Jest to monitor mocowany jednym paskiem nylonowym na klatce piersiowej. Urządzenie dokonuje ciągłego pomiaru elektrycznej czynności serca. Wbudowane sensory rejestrują ponad 20 milionów danych każdego dnia, monitorując pracę serca, temperaturę skóry, tętno, zmienność rytmu serca, aktywność fizyczną i szybkość oddechów.

Jeżeli jesteś osobą obarczoną ryzykiem zdrowotnym przez historię chorobową swoją lub rodziny, jak zawał serca czy udar mózgu, te urządzenie powinno cię zainteresować. Swoje serce warto kontrolować także, gdy nasze wyniki informują o wysokim ciśnieniu, cholesterolu, cukrzycy czy mając nadwagę.

Co znajdziemy w zestawie z Qardio Core?

W bardzo ładnie przygotowanym opakowaniu znajdziemy najpotrzebniejsze akcesoria – dedykowany przewód USB, którego lepiej nie zgubić i nie uszkodzić, gdyż zakończony jest wtykiem zgodnym wyłącznie z monitorem Qardio.

Dodatkowo znajdziemy tutaj 3 opaski na klatkę piersiową różniące się od siebie wielkością. Jest także skromna dokumentacja i oczywiście sam przyrząd pomiarowy.

Monitor to przedmiot w kształcie nieco koślawej litery X.

Jego kształt nie jest jednak przypadkowy, a całkowicie zamierzony i pozwolił na zapewnienie najlepszych odczytów z czterech zainstalowanych na jego spodzie sensorów.

Wierzchnia część obudowy wykonana została z białego połyskującego tworzywa sztucznego. Na Qardio Wireless nie znajdziemy żadnego przycisku czy przełącznika. Znajdziemy tu na froncie wyłącznie informującą diodę LED, która się uaktywnia wraz z włączeniem urządzenia i tylko wtedy jest widoczna.

By uruchomić monitor wystarczy założyć go na klatkę piersiową i zapiąć opaskę. W jej zapince znajdują się elektrody, które załączają zasilanie i uruchamiają monitor.

To sprawia, że urządzenie jest w zasadzie bezobsługowe, a więc idealne także dla osób starszych, mających często problemy z takimi technologicznymi gadżetami. Tu wystarczy, aby tylko pamiętali o jego założeniu i już. Resztą zajmie się lekarz lub opiekun odpowiedzialny za kontrolowanie stanu zdrowia pacjenta.

Pierwsze uruchomienie

Qardio Wireless do działania wymaga dedykowanej aplikacji Qardio, która jest platformą dla wszystkich urządzeń medycznych i paramedycznych marki Qardio. Dzięki temu, niezależnie od tego jakie urządzenia tej firmy używamy i jakie parametry zdrowia i aktywności mierzymy, wszystkie wskazania wyświetlają nam się w jednym miejscu. Tu ważna informacja. Urządzenie, póki co współpracuje wyłącznie z handheldami Apple. Androidowcy muszą poczekać na wsparcie. Nie posiadam informacji czy i kiedy ono się pojawi.

Z telefonem monitor komunikuje się za pomocą łączności Bluetooth 4.0, dzięki czemu komunikacja bezprzewodowa nie nadwyręża ani baterii smartfonu, z którym jest spięty. Także sam potrafi działać bez ładowania bardzo długi czas (do 24 godzin ciągłej pracy).

Program wymaga utworzenia profilu użytkownika, w którym podajemy nasze podstawowe dane jak waga, wzrost czy data urodzenia. Można także umieścić nazwisko oraz adres mailowy naszego lekarza, któremu będziemy udostępniać odczyty z ECG.

Zaczynamy pomiar

Jak zapewnia producent Qardio Core Wireless Continous ECG Monitor rejestruje czynności serca z medyczną dokładnością, co ma czynić go urządzeniem godnym zaufania dla lekarzy. Sprzęt ten został poddany klinicznej walidacji w celu dokładnego rejestrowania i analizowania ogólnej wydajności serca w czasie rzeczywistym.

Czujniki rejestrują nasze ECG w czasie rzeczywistym. Pełen wykres możemy udostępnić naszemu lekarzowi o ile wpisaliśmy jego kontakt w profilu lub dowolnej innej osobie za pomocą maila. Aplikacja zbiera zapisy z każdego dnia, w którym nosimy monitor. Bez większego problemu możemy wyświetlić sobie wykresy archiwalne, aby je porównać na przestrzeni czasu.

Poza ECG aplikacja wyświetli nam podsumowanie z naszego tętna, ilości oddechów na minutę, aktywności fizycznej itd. Otrzymujemy w zasadzie komplet informacji o naszej aktywności fizycznej oraz stanie serca, przydatne przy monitorowaniu zdrowia czy podczas treningu aerobowego.

Podsumowanie

Ten lekki i kompaktowy monitor serca (130 gramów z baterią) to zupełnie nowa jakość, jeżeli chodzi o pomiar serca na świecie. Nie trzeba już podłączać elektrod przypinanych plastrem z ciągnącymi się przewodami. Nie trzeba w końcu wybierać się na badania do wyspecjalizowanego gabinetu. Badanie można przeprowadzać zawsze i wszędzie każdego dnia, zbierając dane o stanie pracy swojego mięśnia sercowego oraz aktywności fizycznej.

Urządzenie w żaden sposób nie ogranicza nas w codziennym życiu. Wydajna bateria wymaga ładowania raz na dobę. Dzięki wsparciu dla Apple Health dane dostarczane przez sensor Qardio są wyświetlane także w aplikacji Zdrowie w iOS, gdzie publikowane są informacje ze wszystkich urządzeń monitorujących w jednym miejscu.

Pozostaje jeszcze kwestia ceny, która wynosi 2 tysiące złotych. Niestety nie jest to tanie urządzenia i trzeba powiedzieć sobie jasno, że zdecydują się na nie wyłącznie osoby, które rzeczywiście będą wymagały ciągłego nadzoru pracy serca.

Urządzenie do recenzji dostarczył sklep FORCETOP.COM

Recenzja Qardio Core Wireless Continous ECG Monitor. Monitor pracy serca i aktywności fizycznej zgodny z Apple HealthKit

5/5 - (2 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Lekki i kompaktowy monitor pracy serca nieograniczający nas w życiu
  • Medyczna dokładność pomiaru
  • Wydajna bateria zapewniająca pomiar przez całą dobę
  • Bezobsługowy podczas uruchamiania
  • Intuicyjna i funkcjonalna aplikacja do zarządzania
  • Wsparcie dla HealthKit

Wady

  • Drogi w zakupie
  • Współpracuje wyłącznie z urządzeniami Apple
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.