Recenzja moshi Sette Q oraz moshi Flekto – potężna ładowarka indukcyjna dla dwóch urządzeń oraz zegarka Apple Watch.

Recenzja moshi Sette Q oraz moshi Flekto – potężna ładowarka indukcyjna dla dwóch urządzeń oraz zegarka Apple Watch.

Recenzja moshi Sette Q oraz moshi Flekto – potężna ładowarka indukcyjna dla dwóch urządzeń oraz zegarka Apple Watch.

0

Ładowanie indukcyjne wiele ułatwia. Odkładamy telefon w samochodzie na uchwyt i pyk ładuje się. Wracamy do domu i odkładamy na ładowarkę przy łóżku i znów ładuje. Bez wiszących kabli, wkładania i pamiętania. Do momentu, kiedy mamy do naładowania jedno urządzenie. A co jeśli jest ich więcej? Na te pytanie odpowiedź ma moshi.

Jeżeli macie telefon z ładowaniem indukcyjnym, to zapewne duża większość z Was korzysta właśnie z tej metody ładowania baterii. Ona jest po prostu wygodna, a dzięki uniwersalnej technologii Qi możemy skorzystać z ładowania zawsze i wszędzie. Tym bardziej, że indukcyjne ładowarki co raz częściej pojawiają się w parkach wbudowane w ławki czy w restauracjach na stołach. I wszystko wygląda fajnie, do momentu kiedy wracamy do domu i do odłożenia do ładowania mam tylko telefon. Jeżeli jednak poza nim doładowania wymaga zegarek, słuchawki czy po prostu drugi telefon, to historia z wygodą odkładania telefonu bez szukania kabli pryska niczym mydlana bańka.

Sposobem rozwiązania takiego problemu są indukcyjne ładowarki wielocewkowe, które pozwalają na ładowanie nie jednego, a dwóch, a często nawet więcej urządzeń za pomocą jednego urządzenia ładującego. Ładowarka indukcyjna moshi Sette Q jest właśnie jednym z takich urządzeń. Pozwala na ładowanie w tym samym momencie aż dwóch urządzeń i to z mocą aż 15W każde, a więc maksymalną dostępna dziś na rynku ładowarek indukcyjnych. Dodatkowo dzięki dołączanemu modułowi moshi Flekto, można również ładować zegarek Apple Watch. Mamy więc komplet.

W zestawie z moshi Sette Q znajdziemy wyłącznie przewód dwustronny typu C. Dość długi, solidny i przyjemny w dotyku. Dzięki temu, że jest w kolorze obudowy ładowarki bardzo ładnie się z nią komponuje. Nie ma natomiast zasilacza i w kontekście tego produktu jest to informacja kluczowa, gdyż do działania ładowarki rekomendowany jest zasilacz typu C o mocy 45W. Ja skorzystałem z zasilacza od mojego Macbooka. Jeżeli jednak nie macie Macbooka, to poza wydaniem pieniędzy na ładowarkę, musicie również osobno dokupić sobie zasilacz sieciowy.

Ładowarka wygląda obłędnie. Jest solidna, masywna i precyzyjnie wykończona. Skorzystanie z przyjemnej w dotyku szarej tkaniny do obicia płytki ładowania było strzałem w dziesiątkę, gdyż ładowarka dzięki temu wygląda po prostu bardzo dobrze i będzie się świetnie komponować wystrojem waszego wnętrza.

Ładowarka wyposażona została w dwa stanowiska ładowania oznaczone plusem ( + ) po obu stronach. W to miejsce należy odłożyć urządzenie, które chcemy naładować. Mogą to być telefony komórkowe wyposażone w ładowanie indukcyjne Qi, ale też słuchawki jak chociażby AirPods Pro.

Niestety nie może to być zegarek Apple Watch. Zegarek Apple korzysta z trochę innego typu ładowania indukcyjnego, dlatego aby korzystać z ładowarki do ładowania tego gadżetu musimy dokupić sobie moduł moshi Flekto.

Moduł ten podłączamy do portu USB typu A znajdującego się na froncie ładowarki Sette Q za pomocą wbudowanego, bardzo krótkiego kabelka.

Niestety ten bardzo krótki, nierozwijany i wbudowany na stałe przewodzik uniemożliwia skorzystanie z przystawki ładującej Apple Watcha osobno z innym zasilaczem. W zasadzie można z niego skorzystać tylko z ładowarką moshi Sette Q. Trochę szkoda, bo przystawka jest bardzo fajnie wykonana, kompaktowa i nie wymaga mocowania w niej przewodu ładującego z zestawu z zegarkiem, gdyż ma wbudowaną indukcję.

Z chęcią bym ją zabierał osobno w podróż czy po prostu używał osobno, gdyż umiejscowienie jest z przodu ładowarki Sette Q nie każdemu może odpowiadać. Gdyby tylko przystawka miała port do podłączenia kabelka, to byłoby to świetne rozwiązanie. A tak, trochę zaprzepaszczono szanse na popularność tego gadżetu.

Oczywiście do portu USB-A na przodzie możemy wpiąć sobie kabelek od ładowarki Watch’a z zestawu i korzystać z jej prądu.

Płytką ładująca telefon czy inne gadżety Qi ma dużą tolerancję błędu. Oznacza to, że położony na niej telefon nie musi być równiutko odłożony, aby ładowanie się rozpoczęło. System detekcji położonego telefonu działa sprawnie i nawet jeżeli położymy telefony czy AirPodsy dość niechlujnie, nie ma większego problemu z rozpoczęciem ładowania.

Duże ilości ciepła, które wydzielane są podczas ładowania telefonu są czymś normalnym, nie musicie się tego obawiać. Niemniej jednak trzeba przyznać, że telefon po zabraniu go z ładowarki jest gorący, co wiele osób może zestresować. Bez strachu, taka cecha ładowania indukcyjnego.

Maksymalna moc 15W ładowania to oczywiście nie jest demon prędkości w ładowaniu, jednak to i tak bardzo szybko w porównaniu do tego z jaką mocą mogliśmy ładować pierwszy telefon z ładowaniem indukcyjnym Apple, a była to moc trzykrotnie mniejszą, bo zaledwie 5W.

Jeżeli jednak zależy Wam na bardzo szybkim ładowaniu (uwaga, to przyspiesza zużycie ogniwa!), oczywiście lepiej używać szybkiej ładowarki sieciowej o większej mocy. Jeżeli jednak i tak jak większość z nas, odkładacie telefon po powrocie do domu niezależnie od tego ile mu zostało procent, ładowarka indukcyjna na tyle szybko naładuje telefon i każde inne urządzenie, że ten „zaledwie” 15W jest całkowicie wystarczające.

Podsumowując

Jeżeli szukacie jednego urządzenia do ładowania dwóch smartfonów lub smartfona i słuchawek, a nawet smartfona, słuchawek i zegarka za pomocą przystawki Flekto, ta ładowarka spełni Wasze oczekiwania. Moc ładowania aż 15W na każde urządzenie, możliwość dopięcia przystawki dla Watcha lub odpięcia, kiedy nie jest potrzebna, to spory plus.

Nie można także zapomnieć o aż 10 letniej gwarancji na urządzenie od moshi po jego zarejestrowaniu. Tak długa gwarancja tylko udowadnia jak solidnym i dobrze wykonanym urządzeniem jest moshi Sette Q. Polecam!

Urządzenie otrzymaliśmy od moshi. Bezpośrednim importerem moshi w Polsce jest TopBuy.eu

Recenzja moshi Sette Q oraz moshi Flekto – potężna ładowarka indukcyjna dla dwóch urządzeń oraz zegarka Apple Watch.

5/5 - (13 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania
  • 10 lat gwarancji
  • Ładuje 2, a nawet 3 urządzenia na raz
  • Wysoka moc 15W dla każdego urządzenia
  • Możliwość dołączenia podstawki dla Apple Watch

Wady

  • Brak zasilacza w zestawie i konieczność jego dokupienia
  • Wbudowany, niewymienny i krótki przewód przystawki Apple Watch Flekto
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *