Home Newsy Recenzja: iPhone 4S w AppleMobile.pl
Recenzja: iPhone 4S w AppleMobile.pl
7

Recenzja: iPhone 4S w AppleMobile.pl

7

Nasz dobry kolega Aron Czapiewski zdecydował się z nami podzielić pierwszymi szybkimi spostrzeżeniami po zakupie nowego telefonu Apple – iPhone 4S. Zdjęcia wykonane telefonem powalają świetną jakością. Telefon chodzi zdecydowanie szybciej, a aplikacje jak ta wydana przez serwis ebay w końcu nie spowalania. Więcej szczegółów i zdjęcia wykonane telefonem w dalszej części artykułu.

Po otwarciu pudelka oczywiście na gole oko różnicy nie ma miedzy 4 a 4S? Jedynie na pudelku dodana literka „S”. Po włączeniu szybkie wybranie kraju, sieci WiFi oraz czy przywrócić dane z kopii zapasowej z iCloud lub iTunes. Lekko denerwująca jak dla mnie była głosowa pomoc. Na szczęcie można ja wyłączyć poprzez potrójne klikniecie Home button. Wybrałem iTunes. Następnie podanie Apple ID, potwierdzenie danych i restore sie robi z kopii zapasowej.

Parę minutek i kopia danych przywrócona. Pozostało wykonanie kilku prostych ustawień typu:

  • – Location Services
  • – WiFi
  • – Logowanie Apple I
  • – zatwierdzenie T&C
  • – iCloud
  • – Find My iPhone
  • – Siri

Strona podziękowania i iPhone gotowy do użytku 🙂

Apple nazwał 4S modelem A1387


Pierwsze wrażenia:

1. Podczas przywracania kopii grzeje sie, widać ze A5 pracuje efektownie 🙂

2. Aplikacja eBay lekko sie zacinała podczas przewija aukcji, w 4S wszystko chodzi płynnie.

3. Aplikacje pobrane via Jailbreak nie przywróciły sie

Aparat

Pomieszczenie z włączonym światłem;

Ruszaj iPhonem obraz sie rozmazuje, lecz gdy juz „namierzymy” cel do sfotografowania jasność oraz ostrość jest bardzo dobra. Jestem pod wrażaniem. Wykonanie fotki zajmuje ułamek sekundy. Zdjęcie zajęło ok 3MB pamięci. Jak sie można spodziewać przy słabym oświetleniu powstał szum na zdjęciu, ale i tak nie jest źle. 8MP oferuje fotki o rozmiarze 3264 x 2448 pikseli. Dobrej jakości zdjęcie zajmuje 3.3MB. 4S posiada opcje korekty barw – jakość jest lepsza lecz automatycznie zmniejsza rozdzileczość zdjęć do 2048 x 1536 px. Aparat jak na telefon komórkowy jest wg mnie super.

Video

OK, przyszła pora na Video, przełączanie miedzy aparatem a kamera bardzo szybkie. Film o długości 1 minuty w jakości ful HD 1080p zajął 180MB. Przy dobry naświetleniu uzyskamy do 30 klatek na sekundę. Słabe oświetlenie da nam ok polowe klatek, szum na zdjęciu rozmazany obraz, ale to normalne. Jeśli ktoś lubi robić fotki i kręcić filmy jednocześnie mając swoje dzieła zawsze pod ręką wersja 4S z 16GB może okazać sie do końca dobra.

Procesor

iPhone 3GS posiadał 600MHz, iPhone 4 800MHz, a 4S dwa rdzenie po 1GHz każdy. Ogólnie jeszcze nigdzie nie ma online info ile 4S ma RAMu. Byłem ciekawy, dlaczego nigdzie o tym nie pisza. Niestety 4S posiada tak jak 4 512MB ramu.

4S ma możliwości malej konsolki do gry. Niebawem pojawi sie gra Infinity Blade 2 będzie to wyzwanie dla 4S porównywalne jak Battlefield 3 dla PC. Czy 4S da sobie rade? Pewnie tak, ale A5 będzie sie gotował?

WiFi

W końcu Apple udostępniło synchronizacje z iTunes poprzez WIFI 🙂 brawo 🙂 WiFi sprawuje sie super. Na łączu 50 Mbps 4S osiągnęło ping 47 ms, download 16.79 Mbps i upload 7.46Mbps

Siri

Nowość w iPhone i bardzo przydatna rzecz. Nie tylko zamienia to, co mówimy na tekst, posiada od groma komend, ale i również „myśli” np. Jeśli dodamy nowe wydarzenie w kalendarzu, które pokrywa sie z czasem z innym wydarzeniem iPhone ostrzeże nas ze powstała niezgodność z czasem. Cala lista komend do Siri: http://cydiahelp.com/iphone-4s-siri-commands-all-in-one-post/

Photo Stream

Ciekawa opcja, która wrzuca zrobione zdjęcia do iCloud.

Szybsze 3G

3G jest szybsze, ale nie tak jak reklamowali. Nie ma zbytniej różnicy w szybkości.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(7)

  1. Jest tylko jedno ale. Telefon jest tak jak 4 ze szkła. Dziś cholera wie jak, ale chyba bez większego bum pekła mi tylna część obudowy. Serwis autoryzowany mozę mi telefon wymienić za jedyne 1046 zł. Brawo Apple… oby tak dalej.

  2. Zapraszam do skorzystania z naszych uslug. Wymienimy tylna szybe bez utraty gwarancji za duzo nizsza kwote. Wiecej szczegolow w dziale SERWIS.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.