Recenzja Harman/Kardon Onyx Studio 5 – głośnik, który ma wszystko co mi potrzeba!

Recenzja Harman/Kardon Onyx Studio 5 – głośnik, który ma wszystko co mi potrzeba!

Recenzja Harman/Kardon Onyx Studio 5 – głośnik, który ma wszystko co mi potrzeba!

0

Popyt na urządzenia przenośne jak na razie ma się bardzo dobrze, szczególnie w momencie gdy mowa o głośnikach, które możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Niejednokrotnie przekonałem się na własnej skórze, że producenci mają jeszcze wiele asów w rękawach i zaskoczą nas tam, gdzie najmniej się tego spodziewaliśmy. Firmy Harman/Kardon raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, bo jest ona jedną z najpopularniejszych i najlepszych firm tworzących sprzęt audio na świecie. To z jej rąk wychodzą także takie marki jak JBL czyli producent posiadający w swojej ofercie głośniki przenośne, które non-stop biją rekordy sprzedaży. W moje ręce trafiła najnowsza wersja wspaniałej serii „Onyx”, która w tym momencie ma przypisaną do nazwy cyferkę „pięć”. Czy udało im się stworzyć dobry sprzęt? Zapraszam do lektury!

Co znajdziemy w zestawie?

Życie nauczyło mnie, że dobre produkty są zawsze dobrze zapakowane i nie można się do niczego przyczepić. Nie inaczej jest z Harman/Kardon Onyx 5, pudełko zawiera na sobie wszystkie najważniejsze informacje o produkcie i jego otwarcie sprawia przyjemność, bowiem jest dobrze przemyślane. W środku znajdziemy zasilacz wraz z dwoma końcówkami – europejską i angielską.  Oczywiście znajduje się w nim też nasze danie główne czyli sam głośnik.

 

Jakość wykonania i wygląd

Życie nauczyło mnie, że od produktu trzeba wymagać i nie można pozwolić na żadne kompromisy pod każdym względem. Urządzenie wykonano starannie i dokładnie, waży swoje, ale za to czujemy, że jest to poważny sprzęt, a nie zabawka z kiosku na rogu. Głośnik w całości został pokryty miłym w dotyku materiałem, który dodatkowo nie brudzi się zbyt łatwo. Górna część głośnika to rączka wykonana z aluminium, jest dobrze wyprofilowana i rewelacyjnie leży w dłoni.

Pod względem wykonana nie można Harman/Kardon Onyx 5 niczego zarzucić. Całość jest elegancka i dobrze się prezentuje w akompaniamencie praktycznie każdego pomieszczenia. Dużą zaletą jest gumowa podstawa, dzięki czemu głośnik stoi bardzo stabilnie. Co do samej bryły urządzenia to mi osobiście się podoba, ale spotkałem się z opinią, że wygląda jak opiekacz 😀 Zdania co do wyglądu zawszę będą podzielone, ale w mojej ocenie jest on naprawdę ładny i stylowy.

Dane techniczne?

Urządzenie mieści w sobie dwa głośniki – jeden wysoko-tonowy 25mm i nisko-tonowy 120mm. Całość przekłada się na moc 50W ( w trybie zasilania sieciowego). Producent nie podał ile dokładnie watów mamy do dyspozycji w momencie bezprzewodowego słuchania muzyki. Mogę Was jedynie zapewnić że nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o jakość dźwięku pomiędzy trybem bezprzewodowym a zasilania. Różnica jest natomiast w aspekcie głośności, oczywiście na korzyść trybu sieciowego. Urządzenie pozwala odtwarzać treści nieprzerwanie przez około 8 godzin za pomocą technologii bluetooth w wersji 4.2. Waga głośnika to 2980g.

Na tyle urządzenia znajdują się porty – sztuk trzy. Zasilający, do którego podpinamy zasilacz znajdujący się w zestawie, wyjście AUX, oraz gniazdo serwisowe.

Jakość reprodukowanego dźwięku? Czysta poezja!

Ciężko jest opisać dokładnie jak gra dane urządzenie, które testuje. Harman/Kardon Onyx 5 to w chwili obecnej najlepiej grający głośnik na rynku z jakim miałem do czynienia. Zarówno to jak reprezentuje on niskie czy wysokie tony to po prostu istny majstersztyk.

Polecam każdemu przed zakupem sprawdzić jak gra na własnej skórze – zgaduje że 99% stwierdzi że brzmienie tego głośnika to wręcz arcydzieło i niepojęte jak tak piękny dźwięk wydostaje się z tak „niepozornego” głośnika. Harman Kardon – ogromne brawa dla tego co udało wam się stworzyć! Dodam jeszcze, że głośnik ma potężny bas i potrafi dosłownie zatrząść podłogą w pomieszczeniu!

Podsumowanie Harman/Kardon Onyx 5

Jestem wielkim fanem wszystkiego co wychodzi spod skrzydeł Harmana i wszystkich firm, które są ich częścią. To co stworzyli jest tym czego chce i tym co prawdopodobnie sobie sprawię w przyszłości. Zapytacie jaka jest cena? Odpowiem, że jest bardzo przystępna jeśli spojrzymy na to co oferuje – 999 zł. Dostępny w trzech kolorach do wyboru, moim zdaniem najlepiej prezentuje się wersja niebieska z miedzianą rączką.

Czy zaliczam do wad to, że omawiany głośnik nie jest wodoodporny? Nie, bo dzięki temu zyskujemy wiele innych zalet, jak chociażby to że bass możemy poczuć przez kratki z tyłu głośnika i producent nie musiał się pod tym względem ograniczać w żadnym stopniu.

Recenzja Harman/Kardon Onyx Studio 5 – głośnik, który ma wszystko co mi potrzeba!

ZaletyWady

Zalety

  • jakość wykonania
  • styl i elegancja
  • rewelacyjna jakość dźwięku
  • potężny i czysty bass
  • przyzwoita cena

Wady

  • brak
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarza technologiczny w serwisie Applemobile.pl