Recenzja Fitbit ALTA HR – opaska fitnes z ciągłym pomiarem tętna i jakości snu

Recenzja Fitbit ALTA HR – opaska fitnes z ciągłym pomiarem tętna i jakości snu

Recenzja Fitbit ALTA HR – opaska fitnes z ciągłym pomiarem tętna i jakości snu

0

Moda na opaski monitory aktywności fizycznej wciąż ma się dobrze. I choć rynek typowych opasek zjadł w dużej mierze Apple Watch, to wciąż jest wiele osób, które nie chcąc rezygnować z tradycyjnego zegarka wybierają właśnie opaski. To właśnie dla nich nowy Fibit ALTA HR będzie najbardziej odpowiedni.

Fitbit ALTA HR to opaska nie rzucająca się w oczy jak inne tego typu produkty. Ekran, który zapala się wyłącznie wtedy, kiedy tego chcemy smukła konstrukcja, a przy tym brak przycisków sprawiają, że urządzenie wygląda bardziej jak męska bransoletka niż elektroniczny gadżet.

To właśnie z tego powodu będzie idealnym wyborem dla osób poszukujących nowoczesnego monitora aktywności fizycznej i snu, nie chcąc rezygnować z tradycyjnego czasomierza na drugiej ręce.

Co znajdziemy w zestawie sprzedażowym z Fitbit ALTA HR?

Opaska została zapakowana w ładne i minimalistyczne opakowanie, w którym oprócz niej samej znajduje się kabelek do ładowania zakończony klipsem z magnesem i standardowo instrukcja obsługi.

Wykonanie opaski

Fitbit ALTA HR jak już wspomniałem na początku, przy pierwszym kontakcie przypomina smukłą, męską bransoletę. Wygląd i małe rozmiary to jedne z największych zalet omawianej opaski – przez większość czasu można zapomnieć, że mamy coś na nadgarstku.

Urządzenie wykonane zostało z plastiku, co czyni je bardzo lekkim gadżetem. Dla jednych będzie to zaleta. Lekki plastik ma też swoje wady. Możemy  się o tym przekonać bardzo szybko po zakupie urządzenia – ekran, który został przykryty plastikiem zamiast tafli szkła, czyni go bardzo łatwym do porysowania elementem opaski.

Zastrzeżeń nie mam natomiast do gumowych, dobrze wykonanych pasków, które w łatwy sposób możemy zdemontować i wymienić na inne dostępne w ofercie.

Ważnym elementem w takich urządzeniach są uchwyty, na których zamontowany jest sam pasek – Fitbit ALTA HR pod tym względem wypada bardzo dobrze i nie powinno z biegiem czasu wydarzyć się nic złego (jak chociażby pęknięcia).

Funkcję oferowane przez Fitbit ALTA HR

Producent w omawianej opasce zaserwował klientom funkcje pozwalające monitorować nasze życie zarówno w dzień jak i w nocy. Zacznijmy od „banalnej” funkcji informowania o godzinie – możemy dokonać tego na dwa sposoby.

Pierwszy z nich zdecydowanie ciekawszy i bardziej intuicyjny od drugiego to podniesienie nadgarstka z zegarkiem w stronę naszych oczu  powodując wyświetlenie informacji na ekranie przez kilka sekund.

Druga to podwójne puknięcie w opaskę i tak samo jak w przypadku pierwszej metody, opaska wyświetli na kilka sekund informacje o godzinie. Pojedyncze”pacnięcie” umożliwia poruszanie się po opcjach zegarka.

Fitbit ALTA HR w omawianej wersji posiada czujnik mierzący tętno, który może mierzyć je w zależności od naszych preferencji – „cały czas”, automatycznie, lub całkowicie z tej opcji zrezygnować, co na pewno pozwoli przedłużyć jednorazowy czas pracy na baterii.

Opaska umożliwia mierzenie pokonanych kroków i segregowanie je w zależności czy był to zwykły, spokojny spacer, lub większy wysiłek jak bieganie.

Sen „oczami” sztucznej inteligencji

Jednym z ciekawszych „ficzerów” opaski jest automatyczne analizowanie naszego snu. W teorii brzmi bardzo dobrze, a w praktyce działa jeszcze lepiej.

Podczas konfigurowania opaski, aplikacja zapyta nas, o której przeważnie chodzimy spać i ile snu potrzebujemy – nie oznacza to, że musimy iść spać o ustalonej porze, opaska sama będzie wiedziała, o której zasnęliśmy i od tamtego momentu zacznie analizować sen i grupować jego przebieg na różne fazy i kategorię. Funkcja działa bardzo dobrze i wszystko wykonywane jest automatycznie, a jedyne co musimy uczynić, to zasnąć 😀

Bateria i aplikacja sterująca

Ciężko ubrać w słowa jak dobra bateria jest w Fitbit ALTA HR, jest to spowodowane na pewno małym ekranem i faktem, że nie jest to smartwatch, którego ładowanie odbywa się tak często jak smartfon. Nosząc ciągle opaskę na ręce możemy zapomnieć o jej ładowaniu na kilka dni, jest to bardzo duża zaleta.

Aplikacja dostarczona wraz z opaską posiada wszystkie najważniejsze opcję konfiguracyjne. W czytelny i przejrzysty sposób przy komunikacji z telefonem za pomocą bluetooth, przedstawia wszystkie informacje na temat wykonywanego ruchu podczas dnia i przebiegu naszego snu.

Podsumowanie Fitbit ALTA HR

Opaski tego typu skierowane są przede wszystkim do osób, które chcą mieć motywację do większego ruchu i stawiać sobie samemu wyzwania. Omawiana opaska jest bardzo dobrym wyborem zarówno pod względem funkcjonalności oraz baterii i małym rozmiarom.

Dodatkowym atutem opaski jest możliwość po uprzednim połączeniu z telefonem wyświetlanie powiadomień, które otrzymujemy na naszym smartfonie. Fibit ALTA HR to bardzo uniwersalny i ciekawy gadżet, z którym naprawdę ciężko się rozstać, a tym bardziej wyjść bez niego z domu.

Recenzja Fitbit ALTA HR – opaska fitnes z ciągłym pomiarem tętna i jakości snu

ZaletyWady

Zalety

  • małe rozmiary
  • bateria
  • funkcjonalność
  • aplikacja Fibit
  • wykonanie pasków
  • analizowanie snu
  • całodobowy monitoring nad naszym ruchem

Wady

  • mała jasność wyświetlacza
  • rysujący się plastik, który przykrywa ekran