Recenzja Dlink mini HD Wi-Fi Camera – kompaktowa kamera, które oferuje wysoką jakość nagrań w niskiej cenie!

Recenzja Dlink mini HD Wi-Fi Camera – kompaktowa kamera, które oferuje wysoką jakość nagrań w niskiej cenie!

Recenzja Dlink mini HD Wi-Fi Camera – kompaktowa kamera, które oferuje wysoką jakość nagrań w niskiej cenie!

0

Firma Dlink ostatnimi czasy zabłysnęła w moich oczach. Pokazali, że nie tylko potrafią stworzyć jeden z najlepiej działających systemów domowego jak i zewnętrznego monitoringu, ale oferują swoje produkty w przystępnych cenach. Recenzowany jakiś czas temu zestaw kamer Mydlink Pro Wire-Free Kamera Kit, udowodnił że jest sprzętem o wysokich możliwościach okraszonym intuicyjnym interfejsem aplikacji. Producenci jednak nie byliby sobą, gdyby oprócz jednego flagowego produktu przestali tworzyć tańsze propozycję. Tak samo jest i w tym przypadku – do testów otrzymałem jeszcze jedną, o wiele tańszą propozycję kamery do monitoringu nazwaną Dlink mini HD Wi-Fi Camera.

Osobiście uwielbiam producentów, którzy tworząc cały swój dobytek sprzętowy, używają do tego tylko jednej aplikacji. Nie rozgałęziają tego na kilka pobocznych aplikacji, tylko wszystko pakują do „jednego wora”. Jest to zawsze ogromna zaleta, bo tak jak w przypadku kamer, od razy mamy podgląd na wszystkie swoje urządzenia w jednej apce. W tym przypadku jest to jeszcze większa zaleta, bo aplikacja „MyDlink” jest naprawdę dobrze napisana i robi to, do czego została stworzona. Zarówno początek przygody z kamerą, czyli sama konfiguracja, jak i dalsze użytkowanie jest zawsze duża przyjemnością.

Fantastyczna integracja w aplikacji „MyDlink”

Wszystkie urządzenia z serii „MyDlink”, które znajdują się w moim domu obsługuję przy pomocy jednej aplikacji. Wszystkie kamery oferują także pełną współpracę z „chmurą”, która jest niezwykle przydatna i to ona głównie definiuje tak sprawny system działania. Nie musimy się martwić o dodatkowe kart pamięci, bowiem zawsze do naszych plików możemy powrócić w aplikacji i bez przeszkód zapisać materiał w postaci wideo, chociażby na naszym smartfonie. W momencie wykrycia ruchu przez urządzenie, materiał jest rejestrowany i zapisywany w postaci piku wideo w chmurze.

Wykonanie i zawartość opakowania

Kamera MyDlink przychodzi do nas opakowana w niewielki kartonik, który zawiera informację na temat samego urządzenia, oraz kilka dodatkowych notek o samym producencie. Po jego otwarciu naszym oczom ukazuję się kilka elementów całego zestawu. Na pierwszy plan wpisuje się sama kamera, który jest o wiele mniejsza, niż można byłoby się spodziewać.

Jest to najmniejsza kamera do domowego monitoringu, jaką kiedykolwiek miałem w rękach. Jest to niewątpliwie zaletą, bo można ją postawić w wielu miejscach i nie będzie się rzucać w oczy. Kolejnym elementem wyposażenia jest stojaka na naszą kamerkę. Wyglądem i budową przypomina R2D2 z gwiezdnych wojen. Stojak ma dodatkowo drugą funkcję, a zarazem możliwość, czyli za pomocą dołączonych wkrętów jesteśmy w stanie powiesić kamerę w wybranym przez nas miejscu.

Oprócz powyższych elementów całego wyposażenia w pudełku nie mogło zabraknąć skróconej instrukcji, w której to znajduje się również kod QR, dzięki któremu sparujemy kamerę z aplikacją. Dodatkowa papierologia także się znalazła, czyli makulatury nigdy za wiele!

Jakość nagrywanych materiałów

Omawiane urządzenie nagrywa w rozdzielczości 720 p, która mimo tego co mówią liczby jest jak najbardziej wystarczająca i nawet najmniejsze detale są na materiale wideo widoczne bez zastrzeżeń. W mojej ocenie tego typu kamery powinny mieć jak najszerszy kąt, aby widzieć  jak najwiecej. Nie inaczej jest w tym przypadku, urządzenie posiada obiektyw szerokokątny, który jest w stanie pokryć widocznością całe pomieszczenie.

Oczywiście skuteczność kamery zależy też od tego, czy zostanie ustawiona w odpowiednim miejscu, tak aby działała jak najlepiej i miała wgląd w każdy zakamarek. W przypadku chęci pokrycia większych przestrzeni, możemy dokupić dodatkowe kamery i stworzyć najprawdziwszy system monitoringu. Sama aplikacja obsługuje do maksymalnie 5 kamer i tak samo sprawa tyczy chmury, w której zapisywane są materiały wideo.

Kamera posiada wbudowaną podczerwień, aby nagrywać w bardzo dobrej jakości w kompletnych ciemnościach. Nie jest to żaden chwyt marketingowy, ale jak najbardziej działająca funkcja, która definiuje skuteczność tej kamery w każdych warunkach oświetleniowych. Nie zabrakło również wbudowanego mikrofonu, dzięki czemu nagrania nie tylko wyglądają, ale i dobrze brzmią.

To najlepszy system monitoringu jaki możecie mieć w domu!

Wspominając na samym wstępie, że Dlink stworzył bardzo dobry ekosystem kamer, nie mówiłem tych słów na wiatr. Po raz drugi przekonał mnie do tego, że nie muszę szukać dalej, bo mam już to wszystko w zasięgu ręki. Aplikacja, która służy do obsługi kamer dostępna jest na IOS i Androida i to co jest w niej dobre, to fakt że działa i nie przysparza zbędnych problemów.

Nie jest to tak oczywiste, bo w mojej karierze recenzenckiej spotkałem ogromne problemy z wieloma urządzeniami, które wymagały aplikacji do działania – niejednokrotnie kończyło się to poszukiwaniem informacji na zagranicznych forach, a także kontaktem z samym producentem. MyDlink na szczęście spisuje się bez najmniejszych zastrzeżeń i jest po prostu trafioną propozycją. Jedynym minusem całej serii od Dlinka są nazwy poszczególnych produktów, bo są mało „chwytliwe” i trudne do zapamiętania. Na sam koniec zamieszczam dwa screen’y z kamery. Jedno zdjęcie jest wykonany przy świetle, drugie w kompletnej ciemności.

 

Recenzja Dlink mini HD Wi-Fi Camera – kompaktowa kamera, które oferuje wysoką jakość nagrań w niskiej cenie!

Zalety Wady

Zalety

  • Kompaktowe rozmiary kamerki umożliwiają umieszczenie jej w każdym zakamarku
  • Pełna integracja z innymi urządzeniami z serii "MyDlink"
  • Wysoka jakość nagrań wideo zarówno w dzień jak i w nocy dzięki podczerwieni
  • Wbudowany mikrofon
  • Dołączone do zestawu wkręty, dzięki którym przymocujemy uchwyt w wybrane przez nas miejsce
  • Zapisywanie nagrań wideo w chmurze
  • Uczciwa cena
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!