Home Recenzje Akcesoria Recenzja: Cooler Master L-STAND i Cooler Master ROC – świetnie wyglądające uchwyty dla komputerów MacBook Pro i iPada
Recenzja: Cooler Master L-STAND i Cooler Master ROC – świetnie wyglądające uchwyty dla komputerów MacBook Pro i iPada

Recenzja: Cooler Master L-STAND i Cooler Master ROC – świetnie wyglądające uchwyty dla komputerów MacBook Pro i iPada

0

Wielokrotnie spotkałem się z niesamowitą pedantycznością właścicieli urządzeń z logo nadgryzanego jabłka. Zapewne wśród naszych Czytelników również znajdą się tacy, dla których nieoklejony i nienoszony w etui iPhone to brak szacunku dla jego piękna ;-). Specyficzne podejście do gadżetów od Apple zauważyli także producenci, którzy dwoją się i troją w wymyślaniu specjalnych folii, case?ów, standów itp. Znana firma Cooler Master, którą do tej pory kojarzyłem głównie z produkcji osprzętu dla komputerowych overclockerów, wprowadziła do swojego portfolio dwa ciekawe standy dla komputerów MacBook Pro i iPada. Szczególnie jeden z nich wpadł mi mocno w oko.

Pierwszy, który otrzymaliśmy do testów to model L-STAND Macbook Pro Display Stand. Gadżet wykonany został z bloku anodyzowanego aluminium. Uchwyt natomiast został dodatkowo wypolerowany na brzegach do uzyskania lustrzanego błysku. Jego surowa bryła idealnie wpisuje się w design produktów Apple i wygląda bardzo industrialnie w włożonym do niego komputerem.

Ciężki stojak w połączeniu z gumowaną podstawą gwarantuje nam dużą stabilność, nawet podczas wpięcia do komputera ciężkich i giętkich przewodów od urządzeń peryferyjnych. Wyłożona gumowa w podstawie oraz w uchwycie nie pozwoli na porysowanie obudowy komputera przy jego wsadzaniu i wyjmowaniu a także uniemożliwia przypadkowe wysunięcie go, gdyby całość stałą na pochyłym biurku. Całe szczęście logo producenta umieszczone zostało bardzo subtelnie i ze smakiem.

Jest ono wygrawerowane w aluminium w jednym z rogów podstawy. Cooler Master naprawdę postawił na jakość i wykończenie tego standu. Nie jest mi znana jeszcze cena i oficjalny dystrybutor w Polsce na ten uchwyt, ale zagraniczny sklep Amazon obecnie oferuje go za 64 dolary.

Po co w ogóle coś takiego kupować? Zapewne o wiele łatwiej zadbać o porządek w około komputera. Dodatkowo sprzęt zajmuje nam o wiele mniej powierzchni na biurku, ponieważ stoi pionowo. Jest to pozycja obowiązkowa, jeżeli używamy MacBooka w roli komputera stacjonarnego z podłączonym zewnętrznym monitorem.

 Nieprzeceniona będzie tu również możliwość łatwiejszego oddawania ciepła, niż podczas gdy komputer leży na blacie biurka.

 Dzięki temu komputer może pracować ciszej, a sama praca w niższej temperaturze pozwoli na dłuższy czas jego działania.

 Prócz L-STAND, firma Cooler Master wypożyczyła nam model ROC MacBook Pro and iPad Stand. Jest połączeniem uchwytu dla komputera i tabletu za razem. I ten właśnie model bardziej przypadł mi osobiście do gustu. Wykonany został, co prawda z plastiku, ale bardzo ładniej polakierowanego.

 Do tego jego elegancki wygląd został podkreślony aluminiową ramką widoczną u podstawy. Uchwyt został dodatkowo dociążony, aby jak najbardziej zwiększyć jego stabilność. Nie ma mowy, aby komputer nam się przewrócił na któraś ze stron, nawet jeżeli wsadzimy go w poprzek.

 Co prawda nie posiada on ramienia, które gwarantowałoby nam to, jednak gumowana wyściółka wnętrza standu, która została doskonale dopasowana do kształtu i budowy komputera i tabletu iPad 2/3, daje nam poczucie bezpiecznego uchwytu. Podobnie jak w przypadku L-STAND, ROC również wyposażony został w gumową podstawę antypoślizgową.

Logo jest niewielkie i nie psuje zbytnio wizerunku całości. Jego największy brak w stosunku do L-Standu, a więc ramienia, które by stabilizowało uchwyt jest również dużą zaletą.

 Komputer po prostu o wiele łatwiej wsadzić i wyjąć z uchwytu, szczególnie gdy mamy podłączone mnóstwo przewodów czy urządzeń. Drugą zaletą jest możliwość używania modelu ROC jako podstawki dla iPada.

 Odpowiednio dobrany kąt odchyłu iPada pozwala na bardzo wygodne przeglądanie treści na tablecie zabukowanym w ROC?u. Wykorzystane do jego budowy materiały są zapewne dużo tańsze w zakupie i obróbce, dlatego Cooler Master ROC jest również dużo tańszy w zakupie.

 Według sklepu Amazon, cena tego standu wynosi 39,99 dolarów

Czy kupowanie specjalnych stojaków dla komputerów czy tabletu to już gruba przesada? Według mnie nie. Standy tego typu pełnią bardzo praktyczne role.

Jak wcześniej wspomniałem największymi zaletami są łatwiejsze odprowadzanie ciepła od pracującego komputera oraz zajmowanie o wiele mniej powierzchni w naszym miejscu roboczym. No i ten wygląd? Standy są tak ładne, że trudno przejść koło nich obojętnie.

Serwis iPhone, iPod, iPad Szczecin – AppleMobile.pl – iPhone po zalaniu? Naprawimy!

 

 

 

 

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *