1

Radio Wrocław w wersji dla iPhone

1

radio-ram Ruszyła najbardziej zaawansowana aplikacja radiowa na iPhone w Polsce. Prócz sygnału radiowego użytkownicy mają do dyspozycji newsy, webcam i wtyczki społecznościowe. Mobilną aplikacje przygotowało Radio Wrocław.

Na świecie zapanowała moda na smartfony. Inteligentne telefony wymuszają na tradycyjnych mediach stosowanie nowych technologii. Teraz Radio Wrocław trafia do ultranowoczesnych telefonów z dostępem do internetu.

Wspólnie z firmą Liquid Air Labs Radio Wrocław stworzyło zaawansowaną aplikacja na platformę iPhone oraz iPod Touch. – Jest tam wszystko, czego potrzebuje nowoczesny odbiorca – zapewnia Mirosław Ostrowski, dyrektor techniczny stacji. Strumień sygnału radiowego wzbogacony został o prognozę pogody, lokalne wiadomości, komunikaty drogowe, kamerę w studiu, interaktywny kanał Facebook oraz dostęp do podcastów produkowanych przez Radio Wrocław. Aplikacja zapewnia też intuicyjny kontakt słuchacza z redakcją.

Porównując wszystkie tego typu aplikacje w Polsce proponujemy słuchaczom najwięcej – uważa Tomasz Duda prezes rozgłośni. Z powodu rosnącej popularności urządzeń firmy Apple, wybór w pierwszej kolejności padł na iPhone oraz iPod?a. Darmowa aplikacja jest do pobrania z App Store. Cechują ją przede wszystkim prostota użytkowania i niebanalna grafika. Wkrótce rozpoczną się też prace nad rozwiązaniami na pozostałe platformy smartfonów.

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *