Home Newsy Przemówienie Steve’a Jobsa ukryte w systemie OS X
Przemówienie Steve’a Jobsa ukryte w systemie OS X
0

Przemówienie Steve’a Jobsa ukryte w systemie OS X

0

Ikona

Oprogramowane z Cupertino wciąż nie przestaje zaskakiwać. Ogrom ukrytych w nim, drobnych funkcji często bowiem trafia do użytku na długo po premierze. Prześwietlane na skroś przez ciekawskich użytkowników rodzi co jakiś czas softwerowe rewelacje, choć tym razem mamy do czynienia z dość nietypowym znaleziskiem.

Serwis OS X Daily natrafił bowiem w strukturze plików programu Pages należącego do pakietu biurowego od Apple na zapis tekstowy dwóch, znanych przemówień Steve’a Jobsa. Pierwszy dotyczy legendarnej reklamy „Think Different”, drugi zaś przemowy z uniwersytetu w Stamford z 2005 roku. Oba dokumenty posiada na dysku prywatnego komputera każdy użytkownik, który zainstalował w przestrzeni dyskowej wspomniany program Pages.

1

Aby odnaleźć pliki należy udać się do zakładki Programy w Finderze i odnaleźć aplikację Pages. Następnie z menu kontekstowego trzeba wybrać opcję „Pokaż zawartość pakietu”. Plik Apple.txt, który zawiera obie treści składowany jest w folderze Resources, będącym zawartością katalogu Contents.

Źródło: OS X Daily

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)