Przekręt w AppStore?
1

Przekręt w AppStore?

1

Wiele serwisów branżowych, zarówno zagranicznych oraz polskich, informują, że w miniony weekend sklep internetowy AppStore mógł paść ofiarą ataku hakera z Wietnamu, który… kupował tylko swoje książki.

Pewien wietnamski wydawca książek prawdopodobnie przejął kontrolę nad setkami użytkowników w AppStore, dzięki którym kupował tylko swoje produkty. Dzięki temu szybko jego książki stały się najpopularniejsze w AppStore, co wzbudziło ogromne kontrowersje.

W tym samym czasie uzytkownicy zaczęli się skarżyć, że z ich konta bankowego znikło po kilka dolarów, a niekiedy nawet kilkaset.

Wydawca posiadał bardzo dziwną nazwę „mycompany”, a odnośnik do strony internetowej prowadził do pustego konta hostingowego w serwisie home.com. Ponadto autor książek jest oskarżany o naruszenie praw autorskich związanych z zdjęciami Dragon Ball.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *