Home Newsy Konkurencja Przeglądarka Microsoftu na jabłkowym sprzęcie
Przeglądarka Microsoftu na jabłkowym sprzęcie

Przeglądarka Microsoftu na jabłkowym sprzęcie

1

 

Internet Explorer natywna przeglądraka internetowa systemu Windows nie cieszy się dobrą sławą wśród użytkowników niemal od samego początku jej istnienia. Aplikacja mimo wielu aktualizacji przynoszących kolejne udoskonalenia traktowana jest po macoszemu i zastępowana alternatywnymi rozwiązaniami konkurencji. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, choć za nadrzędny z nich można uznać toporność w działaniu tejże aplikacji.

Jak jednak donosi serwis ZDnet Microsoft pracuje nad nowym tworem roboczo nazwanym Spartan, który zostanie oddany do użytku wraz z systemem Windows 10. Co ciekawe oprogramowanie z Redmond nie pozbędzie się na dobre starych rozwiązań, bowiem nadal ma być zaimplementowana w nie przeglądarka Internet Explorer, która będzie pozostawiona dla zachowania kompatybilności. Aplikacja Spartan bazować będzie na nowym silniku Microsoftu i stanowić domyślne rozwiązanie systemowe.

 

To jednak nie koniec ciekawostek, bowiem wraz z powyższmi doniesieniami pojawiła się informacja, iż Spartan prawdopodobnie będzie tworem kompatybilnym również z innymi platformami. Spekuluje się, iż przeglądarka trafi między innymi do użytkowników systemów od Apple, czyli OS X oraz iOS. Mają na to wskazywać praktyki jakie stosowane są w ostatnim czasie przez Microsoft za panowania Satti Nadeli, w których najnowsze aplikacje zazwyczaj pisane są w wersjach na różne platformy systemowe.

 

Źródło: ZDnet

Przeglądarka Microsoftu na jabłkowym sprzęcie

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)