Przegląd ofert iPhona – który warto kupić?

Przegląd ofert iPhona – który warto kupić?
0

iPhone to sprzęt marki Apple, stanowiący alternatywę dla popularnych telefonów wykorzystujących system Android. Takie telefony od lat mają swoich zwolenników, którzy przez długie tygodnie czekają na premierę nowych modeli. Jakie generacje iPhone są godne uwagi?

Którego iPhone warto kupić?

Obecnie na rynku jest dostępnych kilka generacji iPhone, a najnowsza z nich została oznaczona numerem 13. W rzeczywistości jednak każda generacja dzieli się nawet na kilka modeli, różniących się od siebie m.in. rozmiarem. Tak więc w przypadku iPhone 8 można zaopatrzyć się także w wariant iPhone 8 Plus. Większe telefony są natomiast dostępne także w wersji mini.

Najbardziej zaawansowane technologicznie są najnowsze generacje iPhone, jednak idzie za tym również ich wysoka cena. Jeśli nie stanowi ona dla Ciebie problemu, zawsze najlepiej zakupić dopiero co powstały telefon. Wówczas możesz mieć pewność, że będzie on najdłużej wspierany. Oznacza to możliwość aktualizowania systemu i dostosowywania go do zmieniających się potrzeb aplikacji.

Najnowsze modele iPhone są również kompatybilne z innymi urządzeniami od Apple. Starszych telefonów czasem nie da się z nimi połączyć lub zainstalować na nich aplikacji niezbędnych do ich obsługi. Jeśli więc chcesz korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez Apple, najlepszym wyborem będzie najnowszy iPhone na rynku, w dowolnej wersji.

Jakie iPhone są dostępne na rynku?

Starsze modele iPhone nie są już dostępne w sprzedaży bezpośredniej. Mogą być one oferowane jedynie przez prywatnych użytkowników, głównie jako sprzęt używany. Czasem zdarza się, że na rynku znaleźć można jeszcze egzemplarze odnowione. Jeśli jednak chcesz postawić na całkowicie nowy telefon objęty gwarancją, możesz wybrać jeden z następujących modeli:

  • XR,
  • X,
  • 12 mini,
  • 12,
  • SE 2020,
  • 13,
  • 13 mini,
  • 11,

Znajdziesz je m.in. na stronie internetowej https://www.sferis.pl/iphone-3912.

Który iPhone wybrać? Wszystko zależy od Twoich potrzeb, a także wymagań dotyczących sprzętu. Kolejne generacje iPhone mogą się od siebie różnić, czasami w znaczny sposób. Na ogół najlepiej stawiać na najnowsze modele, w wersji podstawowej, mini czy plus.

Czym różnią się kolejne generacje iPhone?

Każda generacja iPhone różni się od poprzedniej. Z czasem do telefonów marki Apple wprowadzono możliwość ładowania indukcyjnego, a także usunięto charakterystyczny przycisk z przodu. Nowe modele mają więc ekran zajmujący cały przód urządzenia. W poszczególnych modelach różni się również tył, a także dostępność kolorów. Najważniejsze są jednak różnice w parametrach technicznych.

W najnowszych modelach telefonów marki Apple zastosowano kilka aparatów, pozwalających na robienie zdjęć w imponującej jakości. Poprawie uległ także procesor i podzespoły odpowiadające za prędkość działania smartfona. Znaczenie ma też pamięć – na samym początku na rynku można było znaleźć smartfony o pojemności 16 GB. Obecnie takie telefony od Apple nie są już produkowane. W przypadku najnowszych modeli pojemność rozpoczyna się nawet od 128 GB.

Najnowsze modele iPhone mogą kosztować nawet 4000-5000 zł. Za jedną z lepszych opcji obecnie jest uznawany model SE 2020, który łączy w sobie nowoczesne technologie Apple ze stosunkowo niską ceną, wahającą się w okolicach 2000 zł. Taki telefon znajdziesz m.in. w ofercie sklepu sferis.pl. Smartfon ten w dalszym ciągu podlega aktualizacją do najnowszej wersji systemy iOS, dlatego pozwala na korzystanie z wszystkich funkcji zaprojektowanych przez firmę Apple.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *