0

Programiści iPhone zamierzają programować na Google Android

0

Dane na temat zainteresowań programistów Według danych firmy analitycznej AdMob, więcej jak siedem na dziesięć deweloperów zamierza wydać w niedługim czasie aplikacje, dostępne na iPhone, kompatybilne z systemem Google Android.

Ponad 70 proc. programistów zamierza wydać swoje produkty na Google Android. Wcześniej pracowali nad programami dla iPhone. Z kolei połowa deweloperów, którzy wcześniej programowali dla Android`a zamierzają zając się systemem Apple.

Natomiast 31 proc. programistów stwierdziło, że programują aplikacje, które działająca więcej niż jednym systemie operacyjnym. Aż 58 proc. deweloperów chcą stworzyć aplikacje webowe, które będą działać na wszystkich platformach.

49 proc. deweloperów programuje dopiero od roku lub mniej, 25 proc. od roku do dwóch, a 50 proc. od co najmniej dwóch.

Natomiast 75 proc. ankietowanych stwierdziło, że najwygodniej i najszybciej programuje się dla iPhone. Z 64 proc. programistów uważa, że ich programy spodobały się użytkownikom.

źródło: chip.pl

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *