Home Newsy Program Canva – co powinieneś o nim wiedzieć?

Program Canva – co powinieneś o nim wiedzieć?

Program Canva – co powinieneś o nim wiedzieć?
0

Posty na Instagramie, Facebooku czy newslettery – wszystko to powinno być zaprojektowane w atrakcyjny sposób, aby przyciągnąć uwagę użytkowników sieci. Pomocne w tym będą narzędzia dedykowane projektom graficznym, w tym m.in. Canva. Co warto o niej wiedzieć? Podpowiadamy.

Czym jest Canva?

Canva to narzędzie internetowe powstałe w 2012 roku, dzięki któremu możesz tworzyć wspaniałe projekty. Nie potrzebujesz żadnej wcześniejszej wiedzy, możesz łatwo i intuicyjnie tworzyć plakaty lub grafiki na swoją stronę internetową, czy do mediów społecznościowych. Canva ma mnóstwo różnych szablonów, miliony obrazów, oraz setki czcionek do użycia. Jeśli jednak wolisz wziąć projekt we własne ręce, również masz taką możliwość. Aby korzystać z serwisu Canva, musisz utworzyć bezpłatne konto użytkownika i gotowe.

Canva – jak zacząć?

Po pomyślnej rejestracji trafisz na stronę główną serwisu. Tutaj sugerowane są pomysły na własny projekt, a także wyświetla się kilka własnych projektów. Znajdziesz tu wiele szablonów, które możesz wykorzystać na przykład do postu na Instagramie. Oczywiście masz również możliwość wyszukania konkretnego projektu za pomocą paska wyszukiwania. Po lewej stronie znajduje się przegląd, z którego możesz wybrać następujące opcje: utwórz projekt. Jeśli klikniesz niebieski przycisk, otworzy się okno, w którym możesz wybierać spośród różnych szablonów ze stałymi wymiarami, które są tam sugerowane, lub możesz wybrać niestandardowe wymiary, które możesz następnie wprowadzić. Więcej znajdziesz na https://scroll.morele.net.

Canva – funkcje

  • Wszystkie Twoje projekty — tutaj znajdziesz listę wszystkich projektów, które już stworzyłeś, możesz między innymi je poprawiać, usuwać, udostępniać lub pobierać.
  • Szablony — w zakładce „Szablony” znajdziesz wiele kategorii, z których możesz skorzystać, jeśli nie masz ochoty lub pomysłu na własny projekt. Od wizytówek po strony internetowe, znajdziesz tutaj prawie wszystko.
  • Zdjęcia — możesz pobierać zdjęcia z serwisu Canva i włączać je do swoich projektów. W tym celu znajdziesz różne kategorie z wieloma zdjęciami, których możesz użyć.
  • Dokumenty brandingowe — tutaj możesz zestawić logo, kolory i czcionki dla własnej marki, aby nadać swoim projektom jednolity wygląd.
  • Twój zespół — w swoim zespole możesz tworzyć grupy, dodawać członków lub zbierać projekty i szablony.
  • Foldery — w serwisie Canva możesz tworzyć foldery, do których możesz przypisać, na przykład, wszystkie przesłane lub polubione przez Ciebie posty.
  • Kosz — wszystkie usunięte wersje robocze trafią do kosza. Możesz je trwale usunąć lub przywrócić je, aby móc je dalej edytować i być może mimo wszystko z nich korzystać. Więcej poradników znajdziesz na https://scroll.morele.net.

Program Canva – co powinieneś o nim wiedzieć?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.