0

Profesjonalny druk w 3D

Profesjonalny druk w 3D
0

Każdy z nas wie, że drukowanie 3D jest nowoczesnym procesem wytwarzania elementów o dowolnym kształcie i zastosowaniu. Ludzie na całym świecie decydują się przy pomocy drukarki 3D drukować rzeczy, o których niektórym z nas nawet się nie śniło. Przedstawicielom wielu zawodów urządzenie to bardzo ułatwia życie. Zdecydowanie cenią je sobie architekci i geodeci, którym pomaga ono tworzyć makiety. Sprzęt ten jest niezbędny do rozwoju nauki, gdyż przy jego pomocy można ucieleśniać projekty, których realizacja jeszcze jakiś czas temu była niemożliwa.

Gdzie drukować w 3D? 

W dzisiejszych czasach nie jest żadnym problemem znaleźć firmę, która zajmie się realizacją zleconych przez nas projektów. Przykładem może być Rapid Crafting, czyli firma świadcząca usługi w zakresie druku 3D z wykorzystaniem najlepszej jakości maszyn, w wielu różnych technikach. Aby zapoznać się z pełną ofertą wystarczy wejść na stronę rapidcrafting.com i osobiście sprawdzić, co ciekawego mają do zaoferowania.

Firma Rapid Crafting stosuje technikę szybkiego wytwarzania modeli w 3D, w oparciu o wirtualną dokumentację CAD, co umożliwia szybkie stworzenie fizycznych modeli produktów lub ich części składowych, a także prototypów funkcjonalnych, technicznych czy wizualnych, z pominięciem tradycyjnych technologii mechanicznych. Dzięki takiej technice skracany jest cykl projektowania oraz droga jaką musi pokonać produkt zanim trafi do sprzedaży.

Po co drukować w 3D? 

Zalety tego typu druku mogą być wykorzystywane w wielu różnych branżach, przynosząc im liczne korzyści i usprawnienia. W praktyce dzięki wykorzystaniu druku w 3D można znacznie skrócić czas powstawania wszelkiego rodzaju projektów, a tym samym zmniejszyć koszty realizacji danego pomysłu. Przykładem tutaj ponownie mogą być architekci lub całe biura projektowe, które zminimalizują koszty etapy licznych prób i testów, a wynikiem ich pracy będzie atrakcyjny model swojej koncepcji, za którego pomocą przekonają inwestora do zaproponowanych mu rozwiązań.

Gdzie druk 3D znajduje zastosowanie? 

Trójwymiarowe modele można wykorzystywać niemal wszędzie. Każda branża jest otwarta na tego typu rozwiązania, w tym przemysł, edukacja czy handel. Dzięki nim można przygotować prototyp projektowanego rozwiązania i przetestować jego działanie czy stworzyć pomoce naukowe do szkół.  Ciekawostką jest, że coraz częściej z trójwymiarowych modeli korzystają również medycy, gdyż umożliwiają im one lepsze przygotowanie np. do operacji

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *