Home Newsy Produkcja jabłkowego samochodu już w 2020 roku
Produkcja jabłkowego samochodu już w 2020 roku
0

Produkcja jabłkowego samochodu już w 2020 roku

0

 

W ostatnim czasie sporo pisze się o dość kontrowersyjnym produkcie nad jakim ma rzekomo obecnie pracować Apple, a który za kilka lat zrewolucjonizuje rynek motoryzacyjny. Projekt Titan dotyczący samochodu elektrycznego ma pochłaniać sporo czasu liczącej około 1000 osób załogi pracowników, którzy oddelegowani zostali do tegoż przedsięwzięcia.

 

Apple zdaniem agencji informacyjnej Bloomberg naciska na tenże zespół i chce aby projekt gotów był do wejścia w fazę produkcji najpóźniej w 2020 roku. Samochód miałby być konkurencją dla technologii opracowanej przez marki Tesla oraz General Motors. Obie firmy są pomysłodawcami aut elektrycznych, które na jednym ładowaniu będą w stanie pokonać odległość do 200 mil, a ich cena nie przekroczy 40 tysięcy dolarów.

Warto przypomnieć, iż zgodnie z treścią niedawno publikowanych w sieci doniesień nad projektem samochodu od Apple czuwa wielu inżynierów znanych z takich firm jak Ford, Tesla, czy właśnie General Motors. Prowadzone prace jednak nie oznaczają, iż auto ostatecznie trafi do produkcji, a w rezultacie i do sprzedaży, bowiem całość może zostać porzucona jeśli w ocenie Apple efekty działań nie będą zadowalające.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)