Home Newsy Produkcja iPada Pro przesunięta w czasie
Produkcja iPada Pro przesunięta w czasie
0

Produkcja iPada Pro przesunięta w czasie

0

Ikona

Po raz kolejny do sieci trafiają plotki dotyczące większego iPada, których treść posiada mało optymistyczny wydźwięk. Pod koniec zeszłego roku internet obiegła informacja, iż Apple zamierza zawiesić prace nad rozwojem tabletu o przekątnej ekranu 12,9 cala na bliżej nieokreślony czas z powodu problemów natury technicznej oraz braku zaplecza dla takich urządzeń na rynku.

Temat kilka miesięcy później powrócił i wówczas spekulowano, iż sprzęt pojawi się jednak w ofercie Apple najpóźniej w drugim kwartale 2015 roku, a sam producent testuje kilka wariantów konstrukcyjnych tego urządzenia. The Wall Street Journal w swoim ostatnim raporcie sugeruje niestety, iż masowa produkcja iPada Pro nie ruszy, tak jak zakładano w grudniu tego roku. Ma ona być przesunięta w czasie, a powodem jak czytamy są problemy związane z wytwarzaniem większego modelu iPhone’a. Apple ma rzekomo być niezadowolone z ilości iPhone’a 6 Plus jaka dostarczana jest obecnie na rynek konsumencki.

Skutkiem tego jest decyzja aby fabryka Foxconn skupiła się aktualnie na realizacji zamówień dotyczących wyłącznie jabłkowego smatrfona. Ów splot wydarzeń może więc przyczynić się do opóźnień w produkcji, a w rezultacie także premierze rynkowej większego tabletu.

Dla przypomnienia iPad Pro ma rzekomo pracować pod kontrolą hybrydy systemów OS X oraz iOS, a napędzać go będzie procesor A8X.

Źródło: WSJ

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)