Home Newsy Premiera iOS in the Car w przyszłym tygodniu
Premiera iOS in the Car w przyszłym tygodniu

Premiera iOS in the Car w przyszłym tygodniu

0

Ikona

Zaprezentowana w czerwcu zeszłego roku nowa usługa „iOS in the Car” poszerzająca możliwości systemu mobilnego z Kalifornii, to ukłon Apple w stronę kierowców i związanego z nimi bezpieczeństwa na drodze. Odpowiednio dostosowane pojazdy mają bowiem współpracować z jabłkową platformą i z użyciem pokładowego komputera wyświetlać na desce rozdzielczej informacje o nowych połączeniach, wiadomościach, a także pozwalać na zarządzanie wbudowanym w jabłkowy sprzęt odtwarzaczem muzyki.

Póki co jednak nie są znane szczegóły dotyczące tego rozwiązania jak i jego pełnej funkcjonalności, choć mówi się, iż ma ono pojawić się na pokładzie wyczekiwanej przez wszystkich aktualizacji iOS 7.1.
Tymczasem serwis Financial Times jest zdania, że „iOS in the Car” swoją premierę będzie miał już w przyszłym tygodniu, kiedy to rozpoczną się targi motoryzacyjne w Genewie. Partnerami Apple mają być takie koncerny i marki motoryzacyjne jak: Mercedes Benz, Ferrari oraz Volvo.

1
Całe wydarzenie nie oznacza jednak daty oficjalnego debiutu tego rozwiązania, choć jeśli wierzyć plotkom, to może nastąpić to już niedługo. iOS 7.1 bowiem, dający wsparcie dla tej usługi ma ukazać się właśnie w tym miesiącu.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)