Home Newsy Prędkość działania strony internetowej – 3 powody, dla których jest ważna
Prędkość działania strony internetowej – 3 powody, dla których jest ważna
0

Prędkość działania strony internetowej – 3 powody, dla których jest ważna

0

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób przed nawiązaniem bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorstwem, czy też udaniem się do punktu stacjonarnego szuka strony internetowej podmiotu, który wzbudza ich zainteresowanie oraz odwiedza ją, aby odnaleźć określone informacje. Witryna w sieci stanowi więc obecnie swego rodzaju wizytówkę prowadzonego biznesu. Bardzo ważne jest to, aby zadbać tutaj o szczegóły, wśród których wymienić należy między innymi prędkość działania strony internetowej. Z perspektywy użytkownika jest to bardzo ważne.

  1. Prędkość działania strony internetowej a ogólne wrażenie
  2. Prędkość działania strony internetowej a liczba odwiedzin
  3. Prędkość działania strony internetowej a komfort użytkownika

Prędkość działania strony internetowej a ogólne wrażenie

To, jak szybko strona ładuje się po otwarciu, może mieć duże znaczenie dla ogólnego wrażenia odwiedzającego. W przypadku niedostosowanego do potrzeb użytkownika czasu ładowania może on poczuć poirytowanie, a także mniej lub bardziej świadomie uznać, że coś nie działa tak, jak powinno. Bardzo duże znaczenie mają tutaj niuanse, dlatego niezbędne jest wyczucie, a także zorientowanie na opracowanie odpowiedniej strategii w tym zakresie. Prędkość działania strony internetowej ma więc duże znaczenie, jeśli chodzi o ogólne wrażenie dotyczące profesjonalizmu oraz innych aspektów wizerunku przedsiębiorstwa.

Prędkość działania strony internetowej a liczba odwiedzin

Prędkość, z jaką ładuje się witryna, ma znaczenie również z perspektywy liczby odwiedzających. Jeżeli użytkownik uzna, że strona działa wolno, może zrezygnować z pozostania na niej oraz zapoznawania się z zamieszczonymi na niej informacjami. Niewłaściwe parametry mogą mieć tutaj zatem znaczenie o charakterze komunikacyjnym i być swego rodzaju barierą w przekazywaniu wiadomości, które mamy dla swoich potencjalnych klientów.

Prędkość działania strony internetowej a komfort użytkownika

Z pewnością warto przeprowadzić audyt, a także optymalizację prędkości działania strony internetowej. Takie usługi może zaproponować chociażby software house Webini. Szybkość ładowania strony ma duże znaczenie z punktu widzenia komfortu użytkowania. W dzisiejszym pędzie często zależy nam na czasie, a wiele osób odznacza się również niecierpliwością przy poszukiwaniu poszczególnych informacji. Będąc przedsiębiorcą, a także projektantem strony internetowej trzeba mieć te kwestie na uwadze i nie bagatelizować ich ogromnego znaczenia. Jest to bowiem naprawdę bardzo istotna sprawa.

Artykuł przygotowany przez partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.