0

Praca IT – co daje outsourcing i jakich języków warto się nauczyć?

Praca IT – co daje outsourcing i jakich języków warto się nauczyć?
0

Blisko 200 lat temu Ada Lovelace została uznana za pierwszą programistkę. Swoją publikacją o maszynie analitycznej udowodniła, że praca IT wymaga połączenia kreatywnego myślenia ze zdolnościami matematycznymi. Jednak by zrobić karierę w tej branży, trzeba też poznać potrzeby rynku pracy. A zatem jakiego języka programowania warto się nauczyć?

Praca IT – ranking najpopularniejszych języków programowania

Według cyklicznie przygotowywanych rankingów holenderskiej firmy Index TIOBE, najpopularniejszymi językami programowania są:

  1. Java ( w tym JavaScript) – choć w ujęciu rocznym (rok 2017) stracił na popularności aż -5,8% to w dalszym ciągu jest pierwszy,
  2. język C – jego popularność obniżyła się o -6,94%,
  3. język C++ który zanotował bardzo niski spadek popularności – tylko -1,36% w ujęciu rocznym,
  4. język C# ze spadkiem -0,22%,
  5. Python – tu pojawił się wzrost popularności o 0,13% w ujęciu rocznym.

Popularny portal dla programistów – Stack Overflow − poinformował, że w 2016 roku najpopularniejszym językiem był JavaScript, a drugie miejsce zajął SQL. Natomiast na piątej pozycji znalazł się PHP.

Oferty pracy IT – co daje outsourcing?

Współpraca z firmą outsourcingową daje duże możliwości samodoskonalenia w dziedzinie tworzenia oprogramowania. Jak w każdym zawodzie opierającym się na kreatywnym myśleniu, ważne jest czerpanie przyjemności z wykonywanych zadań. Wpływa to korzystnie na motywację w zdobywaniu wiedzy oraz na pobudzanie wyobraźni w tworzeniu czy zastosowaniu kodu. Dzięki temu praca IT jest efektywna i pozwala na spełnienie swoich ambicji związanych z posiadaną wiedzą.

Dlaczego jeszcze warto wypróbować przedsiębiorstwo outsourcingowe? To duże ułatwienie dla osób, które chcą się rozwijać poprzez zdobywanie doświadczenia. Firma świadcząca takie usługi posiada oferty pracy IT związane z ciekawymi, a często wręcz innowacyjnymi projektami. Co więcej, jest to oszczędność czasu, ponieważ firma na podstawie CV i rozmowy z kandydatem wyszukuje propozycje pracy odpowiadające jego kwalifikacjom. Dzięki temu szansa na dołączenie do ciekawego zespołu czy projektu jest dużo większa niż w przypadku, gdy osoba szukająca pracy na własną rękę próbuje odnaleźć takie oferty.

Praca IT – jak odnaleźć się na tym dynamicznym rynku?

Poszukiwanie pracy lub jej zmianę w zakresie branży IT warto zacząć od sprawdzenia ofert firm outsourcingowych. Jest to niezastąpiony rodzaj wsparcia w rozwoju zawodowym. Na stronie altimi.com/praca-it/ są oferty zatrudnienia związane z różnymi językami programowania. Dodatkowo przeczytać tam można, jak wygląda aktualnie rynek pracy IT we Wrocławiu. Ten software house cieszy się dobrą opinią i proponuje dobre warunki swoim pracownikom.

Rynek IT w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a pracodawcy proponują coraz ciekawsze warunki zatrudnienia np. różnego rodzaju benefity. Wszystko po to, by skompletować dobre zespoły pracowników. Oferty pracy IT są potwierdzeniem, że branża stale poszukuje pracowników, a zatem warto pomyśleć o nauce tworzenia oprogramowania w pożądanej przez firmy technologii.

Źródło: Software House Altimi z Wrocławia

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *