0

Pozycjonowanie stron nie jest łatwe. Dowiedz się, dlaczego potrzebujesz fachowego wsparcia

Pozycjonowanie stron nie jest łatwe. Dowiedz się, dlaczego potrzebujesz fachowego wsparcia
0

Nie wymaga dziś szerokich wyjaśnień to, dlaczego warto zajmować wysokie lokaty w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Rola, jaką w pełni w naszym codziennym życiu ta wyszukiwarka jest wszak oczywista. Jej twórcy dokładają jednak starań, aby obronić to, czemu zawdzięcza ona swój wielki sukces – jakość zwracanych użytkownikom wyników. Stawia to szukających skutecznych metod promocji przedsiębiorców przez wyzwaniem. Podołanie mu jest możliwe, jednak wymaga zaangażowania specjalistów.

Nie ryzykuj oddawania swojej witryny w ręce amatorów

Gdybyśmy przed laty usiłowali przekonywać przeciętnego człowieka, że będzie istniał sposób, aby precyzyjnie docierać do osób, których potrzebom dana oferta wychodzi naprzeciw i to w momencie, gdy sami są tym zainteresowani, pewnie zostałoby to uznane za fantazję. Tymczasem właśnie to dzieje się przecież, gdy uda nam się zająć wysoką lokatę w wynikach organicznych na odpowiednio dobrane frazy kluczowe. W miarę rozszerzania się dostępu do sieci na niemal całe społeczeństwo, potencjał tej metody promocji stawał się coraz bardziej oczywisty. Dziś, gdy z Google korzysta w bez mała każdy, miejsca w czołówce to istna żyła złota. Nie dziwi więc, że wyścigi o nie trwały już od dawna i były bardzo zacięte. Wkrótce zaczęły się sprowadzać do pozyskiwania jak największej liczby linków. Automatyzacja tego procesu sprawiała, że efekty można było uzyskiwać bardzo szybko. Do czasu.

Gdy zmieniono sposób działania algorytmów wyszukiwarki, wszystko to odeszło bezpowrotnie w przeszłość. Skończyły się czasy, wystarczyło nieco zapału i podstawowe umiejętności. Ich brak to nie tylko groźba braku rezultatu – to groźba karnego filtra lub bana. Odrabianie takich strat będzie trwało. Nie ryzykuj!

Jak wyjaśniają specjaliści z firmy AFTERWEB, linki nadal są niezwykle istotne, jednak chodzi nie o to, by były jak najliczniejsze, ale odpowiednio mocne. To z kolei niesie ze sobą pewne koszty. Obniżyć je jest w stanie tylko fachowy zespół dzięki skali swoich działań. Nie przepłacaj!

Fachowy zespół SEO musi nadać Twojej stronie nową postać

Jakkolwiek budowa bazy linków jest jednym z filarów skutecznego pozycjonowania stron, obecnie wiele uwagi poświęcić trzeba głównie optymalizacji. Dziś nie sprowadza się ona do napisania tekstów i zajęcia się metatagami. Specjaliści SEO  przeprowadzą na początku gruntowny audyt witryny, który ujawni wszystkie jej słabości. Wiele zagadnień dotyczy kwestii technicznych, w tym bardzo szczegółowych, takich jak poprawność kodu. Nie można zlekceważyć także m.in. odpowiedniej struktury czy przystosowania do urządzeń mobilnych – nie przypadnie to do gustu nie tylko robotom Google, ale i naszemu potencjalnemu klientowi!Pracy jest więc dużo i bez zaangażowania dobrego webmastera się nie obejdzie. Zadbaj o to, by Twoją stroną zajmował się fachowiec!

Na tym jednak nie koniec. Nie można działać po omacku – konieczne są więc specjalne narzędzia kontrolne. Wreszcie, wszystko to zyskuje sens tylko wówczas, gdy służy realizacji właściwej strategii, a więc uwzględniającej realia rynku w danej branży i nasze cele. Doświadczony specjalista nakreśli ją dla Ciebie bezbłędnie.

Artykuł przygotowany przez partnera
Oceń post
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *