Porównanie szybkości iPhone`a 4 i iPod Touch 4G
1

Porównanie szybkości iPhone`a 4 i iPod Touch 4G

1

TechTechManTV opublikował w najpopularniejszym serwisie z plikami wideo, YouTube.com, filmik przedstawiający porównanie szybkości iPhone`a 4 oraz iPod`a Touch 4G. Jak myślicie, który produkt działa szybciej?

Wszystkim mogłoby się wydawać, że iPhone 4 powinien działać zdecydowanie szybciej niż iPod Touch 4G, ponieważ posiada dwa razy więcej pamięci RAM. iPhone 4 ma 512 MB, a iPod – 256 MB. Jednak w rzeczywistości nie widać dużej różnicy.

Zdarzało się, że niektóre aplikacje działały szybciej na iPod Touch 4G niż na iPhone 4. Jak to możliwe? Otóż za ten proces odpowiada głównie procesor, a oba produkty mają taki sam. Pamięć operacyjna RAM przyda się do obsługi multitaskingu, gdzie iPhone 4 już przewyższa odtwarzacz muzyczny.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(1)

  1. Nie rozumiem co to za nagonka w polskim internecie na to porównanie. Wszyscy sie dziwią, że iPhone 4 pomimo wiekszej ilosci pamieci RAM działa wolniej, a przecież to oczywiste. RAM ma znaczenie przy uruchomieniu wielu aplikacji na raz, przy pojedynczych nie ma to zadnego znaczenia. Co wiecej, iP4 na tym samym procku musi jeszcze obsluzyc moduł GSM i wszystkie związane z tym operacje (np. obsluge Push).

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *