Home Newsy Ponad 50 % udział iOS 8 w rynku
Ponad 50 % udział iOS 8 w rynku
1

Ponad 50 % udział iOS 8 w rynku

1

Ikona

Statystyki dotyczące udziału systemu iOS 8 w rynku zaraz po premierze nie były zachwycające, platforma bowiem przyjmowała się wówczas znacznie wolniej aniżeli poprzednie wersje oprogramowania mobilnego. W sześć tygodniu jednak po debiucie sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Na podstawie ruchu generowanego w sieci przez urządzenia dotykowe od Apple stwierdzono, iż w chwili obecnej aż 52 % z nich pracuje pod kontrolą platformy iOS 8. Poprawa statystyk, a co za tym idzie także wzrost popularności najnowszego oprogramowania iOS może wynikać z dwóch zasadniczych przyczyn. Pierwsza z nich jak słusznie już zauważono kilka tygodni temu dotyczy nowych modeli iPhone’a. Wielu użytkowników wstrzymywało się bowiem z instalacją systemu zaraz po jego premierze, ponieważ w zamiarze miało zakup tegorocznego modelu urządzenia i oczekiwało na jego debiut w sklepach. Stąd początkowo iOS 8 cechowały zaniżone statystyki.

Niebagatelne znaczenie we wzroście udziału ósmej odsłony platformy mobilnej od Apple w rynku miała też zapewne ostatnia aktualizacja podnosząca system do wersji 8.1. Update nie tylko znacząco usprawnił działanie oprogramowania ale i przyniósł z sobą wiele nowych, ciekawych funkcji.

Źródło: Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)