0

Polska wersja Kaspersky Anti-Virus for Mac

0

kaspersky lab for mac Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o wprowadzeniu na rynek polskojęzycznej wersji produktu Kaspersky Anti-Virus for Mac, aplikacji zwiększającej bezpieczeństwo użytkowników komputerów firmy Apple.

Można powiedzieć, że z punktu widzenia bezpieczeństwa życie użytkowników Maków jest znacznie łatwiejsze – wirusy, robaki i trojany atakują przede wszystkim użytkowników najpopularniejszej platformy, czyli systemu Windows. Jednak wraz ze wzrostem popularności komputerów Apple, sytuacja powoli ulega zmianie i moment, w którym użytkownicy Maków staną się celem cyberprzestępców zbliża się nieuchronnie. Kaspersky Anti-Virus for Mac zwiększa bardzo dobrą ochronę zapewnianą przez firmę Apple i oferuje platformę umożliwiającą dodawanie dodatkowych modułów bezpieczeństwa wraz pojawianiem się nowych zagrożeń.

kav_mac_screen_2

Kaspersky Anti-Virus for Mac nie tylko chroni komputery Apple przed wirusami, robakami i trojanami. Zwalcza również zagrożenia dla systemów operacyjnych Windows i Linux. Kaspersky Anti-Virus for Mac monitoruje system plików pod kątem szkodliwego oprogramowania przeznaczonego także dla komputerów PC, zmniejszając ryzyko rozprzestrzeniania zainfekowanych wiadomości e-mail i dokumentów na pecety. Jest to bardzo ważnie, ponieważ wiele Maków działa w tych samych sieciach w systemami Windows, i mimo że większość obecnych szkodliwych programów nie atakuje komputerów Apple, to ich użytkownicy mogą nieświadomie przesyłać je dalej.

Interfejs zaprojektowany z myślą o użytkownikach Mac OS X
Kaspersky Lab zaprojektował swój nowy produkt, tak aby jego interfejs pasował stylistycznie do wyglądu systemu Mac OS X, dzięki czemu Kaspersky Anti-Virus for Mac jest bardzo łatwy w konfiguracji zarówno dla mniej jak i bardziej doświadczonych użytkowników. Informacje o stanie ochrony i wszystkich niezbędnych działaniach użytkownika są prezentowane w przejrzystej formie graficznej. Nowy produkt zawiera tryb automatyczny, w którym program samodzielnie podejmuje decyzje i nie przeszkadza użytkownikowi zbędnymi pytaniami.

kav_mac_box

Kaspersky Anti-Virus for Mac posiada dostęp do globalnej bazy antywirusowej Kaspersky Lab, która zawiera informacje o ponad 20 milionach szkodliwych programów dla szeregu różnych platform. Antywirusowe bazy danych dla Kaspersky Anti-Virus for Mac są uaktualniane przynajmniej co jedną godzinę.

Kaspersky Anti-Virus for Mac jest dostępny w cenie 155 zł brutto (cena rocznej licencji na ochronę jednego komputera).

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *