Pogoda Szczecin

Pogoda Szczecin

0

Jeśli planujesz wyjazd na kilka dni do Szczecina, urokliwego miasta w województwie zachodniopomorskim, na pewno zastanawiasz się, jaka będzie w tym czasie pogoda. Ponieważ miasto słynie z wielu rzek, zalewów i lasów, większość osób decyduje się spędzić w nim cieplejsze dni.

W tym artykule podpowiemy ci, gdzie najlepiej sprawdzić prognozę pogody dla Szczecina, oraz jakich miejsc nie należy przegapić. Dobry serwis z prognozą sprawdzi się przed samym wyjściem z domu, ale i podczas pakowania walizki. Musisz w końcu wiedzieć, czy spakować ciepłą bluzę, parasol i kalosze, czy może jednak wystarczą okulary przeciwsłoneczne.

Gdzie Sprawdzić Aktualną Pogodę W Szczecinie?

Serwisem, na którym polecamy sprawdzać aktualną oraz długoterminową pogodę dla Szczecina jest ICM Meteo i podstrona pogoda szczecin. Znajdziesz tam również wskaźniki warunków pogodowych dla całego kraju i największych miast i miejscowości Polski. Poza wskazaniem temperatury, serwis przedstawia też prognozę zachmurzenia, opadów, prędkości wiatru czy ciśnienia atmosferycznego.

Dane są na bieżąco ściągane z Polskich stacji meteorologicznych, z czym ta najbliższa Szczecinowi znajduje się na Gumieńcu, w Mierzynie oraz tuż przy szczecińskim oddziale IMiGW. Po pobraniu ze stacji meteo dane są analizowane przez algorytm i prezentowane w formie tabeli i map radarowych. Jedną z przydatnych map jest przykładowo mapa z radarem burzowym https://icmmeteo.pl/radar/burz/, gdzie znajdziesz aktualne wykresy burz.

Jak Najlepiej Skorzystać Ze Słonecznej Pogody W Szczecinie?

Jeśli masz szczęście i załapałeś się na słoneczną pogodę w Szczecinie, jest wiele miejsc, które powinieneś odwiedzić. Przede wszystkim, ciesz się bliskością natury typową dla tego miasta. W Szczecinie znajdziesz wiele zabytków takich jak baszta panieńska czy bazylika archikatedralna, ale i wiele ciekawych miejsc na spacer. Świetnym pomysłem będzie, chociażby długi spacer po starym rynku Siennym.

Nie zapomnij zajrzeć do wypożyczalni żaglówek i wybrać się na rejs po Odrze lub wybrać się na piknik nad zalew szczeciński. Miasto otacza też kilka przepięknych puszczy i lasów. Pamiętaj jednak, że szczególnie na żaglówce może wiać silny wiatr — przygotuj się więc na taką ewentualność, sprawdzając wcześniej rzetelną prognozę pogody. Dzień możesz zwieńczyć w jednej z wielu restauracji w morskim stylu — w tym mieście jest ich naprawdę wiele. Życzymy ci dobrej pogody w Szczecinie!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *