Poczucie kontroli, niewielkie wydatki i… – poznaj 6 zalet telefonu na kartę
Poczucie kontroli, niewielkie wydatki i… – poznaj 6 zalet telefonu na kartę
0

Poczucie kontroli, niewielkie wydatki i… – poznaj 6 zalet telefonu na kartę

0

Mimo że operatorzy sieci komórkowych robią co mogą, aby jak najwięcej klientów zdecydowało się na abonament, telefony na kartę nadal cieszą się dużą popularnością. Trudno się dziwić, bo to rozwiązanie ma kilka niezwykle istotnych i niepodważalnych zalet. Poniżej przyjrzymy się niektórym z nich.

Brak zobowiązań

Mając telefon na kartę nie musimy co miesiąc wykonywać przelewu na rzecz operatora. To niezwykle ważne dla kogoś, kto ceni sobie niezależność. Jeśli nie będziemy akurat dysponowali środkami na pokrycie miesięcznej opłaty, albo po prostu nie będziemy mieli ochoty na prowadzenie jakichkolwiek rozmów wychodzących – możemy po prostu nie doładowywać telefonu i nie dotkną nas z tego tytułu żadne konsekwencje – zachowamy możliwość odbierania połączeń i nie będziemy musieli płacić żadnych kar finansowych.

Telefon na kartę – kliknij i dowiedz się więcej. 

Dostępność doładowań

Ważną zaletą doładowań w telefonach na kartę jest ich powszechna dostępność. Doładowanie kupimy w dowolnym kiosku ruchu, w supermarkecie, na stacji benzynowej czy przez internet. Żeby zwiększyć ilość środków na koncie wystarczy wpisać kod. 

Pełna kontrola

W telefonie na kartę mamy całkowitą kontrolę nad ilością posiadanych środków. Wiemy, że jeśli jest ich dużo, nie musimy śpieszyć się z kończeniem rozmów, wiemy, kiedy telefon wymaga doładowania i kiedy zamiast zadzwonić bardziej będzie opłacało się wysłać sms-a. W przypadku abonamentu o wiele trudniej jest się kontrolować.

Doskonałe rozwiązanie dla dzieci

Telefon na kartę doskonale zdaje egzamin w przypadku dzieci. Dzięki temu rozwiązaniu to rodzic jako rzeczywisty płatnik może decydować kiedy dać dziecku pieniądze na doładowanie, a kiedy tych pieniędzy nie powinno otrzymać. To niezwykle ważne, bo dzieci znacznie łatwiej niż dorośli tracą nad sobą kontrolę jeśli chodzi o rozmowy czy wysyłanie smsów, a ponadto są znacznie bardziej podatne na uzależnienie od tego typu form komunikacji.

Łatwość zmiany numeru

Jeśli zdarzy się, że nasz numer trafi do osoby, która nie powinna go mieć, wówczas możemy zmienić go w ciągu kilku chwil – wystarczy zapisać numery w telefonie, złamać starą kartę i wybrać się do sklepu po nową. W przypadku abonamentu jesteśmy związani umową, więc nawet jeśli złamiemy kartę, nadal będziemy musieli ją opłacać. Zmiana numeru jest tu możliwa, ale droga i kłopotliwa – kosztuje kilkadziesiąt złotych i wymaga wizyty w przedstawicielstwie operatora.

Płacisz tylko za to, co wykorzystasz

Telefon na kartę to wreszcie świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy przez telefon rozmawiają rzadko, albo dla tych, którzy raczej odbierają połączenia niż sami jej wykonują. Opłacanie abonamentu przez osobę, która i tak nie wykorzysta zawartych w nim środków, nie ma sensu. Jeśli więc rzadko kiedy zdarza Ci się do kogoś dzwonić, ale musisz być pod telefonem ze względów osobistych lub zawodowych – zdecydowanie lepiej będzie wybrać telefon na kartę. Wyraźnie zredukujesz dzięki temu swoje wydatki.

Poczucie kontroli, niewielkie wydatki i… – poznaj 6 zalet telefonu na kartę

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *