Home Newsy Pobieranie filmów z YouTube na komputer Mac
Pobieranie filmów z YouTube na komputer Mac

Pobieranie filmów z YouTube na komputer Mac

0

W dobie internetu, gdy każdy z nas ma dostęp do sieci, ciężko jest oswoić się z myślą, że istnieją miejsca, gdzie nasza usługa może nie działać. To nie jest dobra informacja dla tych, którzy muszą mieć wideo YouTube działające w tle lub po prostu używać go dla zabicia czasu. Dlatego zdecydowanie dobrym posunięciem jest mieć przy sobie ulubione filmy na komputerze Mac, a nie w chmurze.

Chcesz, mieć swoje filmy zawsze dostępne pod ręką? Jest przynajmniej kilka powodów, aby dowiedzieć się jak zapisywać filmy z YouTube na Macu.

Brak internetu: Jeśli wiesz, że czeka Cię podróż, lot samolotem lub odpoczynek poza miastem, gdzie dostęp do sieci może być utrudniony lub w ogóle  go nie będzie to dobrym pomysłem jest wcześniejsze zapisanie filmów z YouTube na komputerze Mac.

Kopia zapasowa: Dla tych, którzy mogą mieć kanał YouTube lub regularnie publikować treści wideo w Internecie, pobieranie tych filmów, które publikujesz na YouTube, wykonanie kopii zapasowej to świetny sposób na wypadek, gdyby połączenie Wi-Fi przestało działać.

Złe połączenia internetowe: Znacznie częstsze i bardziej irytujące niż zwykłe martwe strefy internetowe to miejsca, w których sygnał jest tak wolny, że nie da się nic zrobić. Ledwo możesz prowadzić rozmowę na WhatsApp, nie mówiąc już o oglądaniu filmów z YouTube. Jeśli więc mieszkasz w jednym z tych miejsc lub regularnie w nich przebywasz, zapisywanie z YouTube zapobiegnie godzinom oczekiwań.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji do pobierania z YouTube

Najważniejsze to możliwość pobierania filmów z YouTube i zapisywania ich na komputerze Mac w wielu rozdzielczościach i formatach. Chcesz, aby Twoja aplikacja była wszechstronna i dostosowana  do Twoich potrzeb.Chcesz także mieć możliwość korzystania z programu na komputerze Mac lub w przeglądarce internetowej, takiej jak Safari. A jeśli możesz dostać to za darmo, tym lepiej. W momencie, gdy dodatki przeglądarek nie satysfakcjonują Cię, możesz skorzystać z odpowiednich witryn internetowych w style YouTube downloader lub programów do zainstalowania na Macu. Szczególnie jest to proste w przypadku witryn internetowych, wystarczy skopiować adres, wkleić w odpowiednie miejsce i nacisnąć przycisk pobierz. Możesz także wybierać formaty wideo lub pliki audio w wybranych formatach takich jak MP3, MP4 lub 3GP.

YouTube Premium

Zdecydowanie najbardziej bezpośrednim i powszechnym rozwiązaniem problemu „jak zapisywać filmy z YouTube” jest YouTube Premium. Ta płatna usługa umożliwia pobieranie muzyki, filmów i wszystkiego, co możesz znaleźć w YouTube, a co będziesz chciał odtworzyć później. Jest to usługa płatna i może to być restrykcyjne dla tych, którzy dysponują skromnymi budżetami. Jednak to bardzo dobry i niezawodny wybór, który pozwala nie tylko przechwytywać własne treści, ale także wszystkie inne materiały z YouTube – pod warunkiem, że za to płacisz.

Plusy:

  • Pobierz dowolną muzykę, wideo lub cokolwiek innego z YouTube
  • Szeroka gama filmów i jakości wideo do pobrania

Minusy:

  • Miesięczne opłaty abonamentowe
  • Najdroższa opcja
  • W przypadku anulowania subskrypcji nie można oglądać pobranych filmów

Czy pobieranie filmów z YouTube jest legalne?

Korzystanie z aplikacji innych firm do pobierania filmów z YouTube jest niezgodne z warunkami korzystania z usługi YouTube, zgodnie z którymi możesz przesyłać strumieniowo filmy tylko bezpośrednio z serwerów YouTube. Pobieranie filmów z YouTube również naraża Cię na potencjalne naruszenie praw autorskich, chyba że masz pozwolenie od właściciela praw autorskich, lub sam jesteś właścicielem filmu.

YouTube oferuje kilka sposobów pobierania filmów, takich jak YouTube Red, ale będziesz musiał za to zapłacić.

Zastrzeżenie: Każdy film na YouTube jest chroniony prawem autorskim, szanuj twórczość innych twórców YouTube, których oglądasz, pobieraj tylko te filmy, których jesteś właścicielem lub masz bezpośrednie pozwolenie od twórcy i ściągaj treści wyłącznie na własny użytek. Korzystaj z serwisu według zasad i nie naruszaj warunków korzystania z YouTube.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *