Home Newsy Plotki o 4 calowym iPhone wracają
Plotki o 4 calowym iPhone wracają
0

Plotki o 4 calowym iPhone wracają

0

Ikona.jpg

Niespełna miesiąc temu do sieci trafila ciekawa informacja jakoby Apple szykowało się w przyszłym roku do premiery mniejszego niż obecne modelu iPhone’a. Debiut smartfona miałby być powrotem firmy do okresu świetności urządzeń z ekranem o rozmiarze 4 cale, czyli odsłon sprzętowych oznaczonych jako 5, 5S oraz 5C. Za decyzją tą mogą stać preferencje konsumentów, z których pewna część nie jest nastawiona przychylnie do nieporęcznie dużych gadżetów będących aktualnie w ofercie producenta.

Wielu użytkowników bowiem jest zdania, iż najwygodniej korzysta się z telefonów o maksymalnej rozpietości wyświetlacza wynoszącej 4 cale. Tylko taka specyfikacja daje w ich rozumieniu swobodę użytkowania smartfona jedną ręką, czyli w sposób często towarzyszący takim właśnie gadżetom. Timothy Arcuri z firmy Cowen and Company spekuluję, iż Apple w 2015 roku przedstawi światu nie dwa, a trzy warianty dotyczące iPhone’a w tym właśnie wspomniany model o przekątnej ekranu cztery cale. Biorąc pod uwagę obecnie stosowane przez Apple nazewnictwo dotyczące urządzeń nadchodzący, mniejszy iPhone mógłby zostać mianowany jako 6S Mini.

Pozostaje zatem czekać do przyszłego roku kiedy to potwierdzą się lub nie przewidywania analityków. Osobiście uważam, iż mniejsza odsłona iPhone’a może mieć rację bytu z dwóch powodów. Pierwszym są wspomniane już preferencje użytkowników o mniejszych dłoniach, drugim zaś portfolio Apple, w którym nadal brak jest tańszego odpowiednika falgowego modelu iPhone’a. Warto przypomnieć, iż Apple w przyszlym roku całkowicie wycofa z oferty plastikowego iPhone’a 5C, którego miejsce może właśnie zająć wspomniany gadżet, nad którym rzekomo trwają obecnie prace.

Źródło: AppleInsider

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)