Pliki IPA na iPhone – AppSync for 3.1.3 i iOS 4.0

21

pirates_matthews-150x150

Możliwość instalowania plików *.IPA oraz nieskompilowanych plików z grami bez odpowiedniego zabiegu modyfikacyjnego nie jest możliwa. Dzięki prostemu zabiegowi będziesz mógł instalować wszystkie pliki *.IPA oraz pliki nieskompilowane, ze wszystkimi grami i aplikacji, bez potrzeby łączenia się z siecią Internet.

Aktualizacja: 1.08.2010 –  Pliki IPA na iPhone – AppSync for iOS4.0

Instalacja plików *.IPA jest nie mal tak stara jak autorzyowany program do pobierania aplikacji AppStore. Wykonanie modyfikacji pozwalającej na instalację plików IPA nie powinno Ci sprawić żadnego problemu. Poniższy artykuł pozwoli Ci odblokować możliwość instalacji tych plików w urządzeniach działających na iPhone OS w wersji 3.0, 3.1, 3.1.2 oraz 3.1.3. Warunkiem poprawnie wykonanej modyfikacji jest aktywne połączenie z Internetem bezpośrednio z pozycji urządzenia.

Łączymy się z siecią WLAN. Nie jest to jednak warunkiem wykonania modyfikacji. Bez problemu wszystkie pliki można pobrać i zainstalować wykorzystując połączenie z Internetem przez sieć telefonii komórkowej.

ipa_073

Uruchamiamy Cydię i przechodzimy do zakładki Menage. Następnie wciskamy Sources. W prawym górnym rogu odnajdujemy przycisk Edit. Po jego dotknięciu z lewej storny pojawi się przycisk ADD.

ipa_074

Pojawi się okno z możliwością dopisania nowego adresu repozytorium. Wpisujemy z klawiatury adres http://cydia.hackulo.us i wciskamy Add Source.

ipa_075

Pojawi się komunikat ostrzegawczy. Wciskamy Add Anyway.

ipa_076

Następnie przechodzimy do zakładki Search. W pasku wyszukiwania wpisujemy appsy – pozwoli nam to na wyszukanie aplikacji AppSync w wersji odpowiedniej dla naszego oprogramowania w urządzeniu. Telefon na którym wykonywałem próbę posiadał oprogramowanie w wersji 3.1.3. Dla tej wersji softu odpowiednią wersją AppSync jest ta oznaczona OS 3.1. Paczkę należy zainstalować.

ipa_078

Czekamy na prawidłowe zainstalowanie pliku modyfikacyjnego.

ipa_079

Nie pozostaje nam nic innego jak wykonać ponowny rozruch urządzenia. Możemy instalować pliki *.IPA oraz pliki nieskompilowane.

Pamiętajcie! Instalacja plików *.IPA bez ważnej licencji łamie prawa autorskie i jest prawnie niedozwolone!

Aktualizacja: Pliki IPA na iPhone – AppSync for iOS4.0

Mając w swoim telefonie wgrane oprogramowanie iOS 4.0 i wykonany Jailbreak, wystarczy postępować jak w powyższym poradniku, z tym że zamiast instalować AppSync w wersji 3.1, należy zainstalować ten dla 4.0.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.