Pliki IPA na iPhone – AppSync for 3.1.3 i iOS 4.0

21

pirates_matthews-150x150

Możliwość instalowania plików *.IPA oraz nieskompilowanych plików z grami bez odpowiedniego zabiegu modyfikacyjnego nie jest możliwa. Dzięki prostemu zabiegowi będziesz mógł instalować wszystkie pliki *.IPA oraz pliki nieskompilowane, ze wszystkimi grami i aplikacji, bez potrzeby łączenia się z siecią Internet.

Aktualizacja: 1.08.2010 – Pliki IPA na iPhone – AppSync for iOS4.0

Instalacja plików *.IPA jest nie mal tak stara jak autorzyowany program do pobierania aplikacji AppStore. Wykonanie modyfikacji pozwalającej na instalację plików IPA nie powinno Ci sprawić żadnego problemu. Poniższy artykuł pozwoli Ci odblokować możliwość instalacji tych plików w urządzeniach działających na iPhone OS w wersji 3.0, 3.1, 3.1.2 oraz 3.1.3. Warunkiem poprawnie wykonanej modyfikacji jest aktywne połączenie z Internetem bezpośrednio z pozycji urządzenia.

Łączymy się z siecią WLAN. Nie jest to jednak warunkiem wykonania modyfikacji. Bez problemu wszystkie pliki można pobrać i zainstalować wykorzystując połączenie z Internetem przez sieć telefonii komórkowej.

ipa_073

Uruchamiamy Cydię i przechodzimy do zakładki Menage. Następnie wciskamy Sources. W prawym górnym rogu odnajdujemy przycisk Edit. Po jego dotknięciu z lewej storny pojawi się przycisk ADD.

ipa_074

Pojawi się okno z możliwością dopisania nowego adresu repozytorium. Wpisujemy z klawiatury adres https://cydia.hackulo.us i wciskamy Add Source.

ipa_075

Pojawi się komunikat ostrzegawczy. Wciskamy Add Anyway.

ipa_076

Następnie przechodzimy do zakładki Search. W pasku wyszukiwania wpisujemy appsy – pozwoli nam to na wyszukanie aplikacji AppSync w wersji odpowiedniej dla naszego oprogramowania w urządzeniu. Telefon na którym wykonywałem próbę posiadał oprogramowanie w wersji 3.1.3. Dla tej wersji softu odpowiednią wersją AppSync jest ta oznaczona OS 3.1. Paczkę należy zainstalować.

ipa_078

Czekamy na prawidłowe zainstalowanie pliku modyfikacyjnego.

ipa_079

Nie pozostaje nam nic innego jak wykonać ponowny rozruch urządzenia. Możemy instalować pliki *.IPA oraz pliki nieskompilowane.

Pamiętajcie! Instalacja plików *.IPA bez ważnej licencji łamie prawa autorskie i jest prawnie niedozwolone!

Aktualizacja: Pliki IPA na iPhone – AppSync for iOS4.0

Mając w swoim telefonie wgrane oprogramowanie iOS 4.0 i wykonany Jailbreak, wystarczy postępować jak w powyższym poradniku, z tym że zamiast instalować AppSync w wersji 3.1, należy zainstalować ten dla 4.0.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(21)

 1. zrobilem tak jak jest wg opisu i niby wszystko fajnie pięknie tylko cala synchronizacja trwa moze 10 sekund i nic sie nie wgrywa :/ mam 3GS soft 3.1.2 po JB

 2. no.. i to sie nazywa pomoc.. dziekowac.. wszystko ladnie objasnione i smiga jak trzeba

 3. Jak mogą sie nie instalowac??bardziej przejrzystej instrukcji nie widzialem 🙂 jezeli chcesz cos zainstalowac wystarczy ze masz jakas gre/aplikacje na kompie w jakims folderze i normalnie wystarczy ze nacisniesz na nia 2 razy lewym klawiszem i ona juz bedzie w zakladce iPod/Iphone w iTunes tylko trzeba tam zaznaczyc ptaszka i nacisnac zastosuj lub synch.i po problemie :D:D

 4. Mam iPhone 4 z softem 4.1 po jailbreaku limerą – wszystko idzie ok do wpisania adresu http://cydia.hackulo.us i wciśnięcia Add Source – pojawaia się inny komunikat a po próbie i po jego zaakceptowaniu nie można wyszukać żadnej aplikacji AppSync bez względu na iOS

 5. „Następnie przechodzimy do zakładki Search. W pasku wyszukiwania wpisujemy appsy”
  wpisuje app i już nic nie ma!
  Prosze o pomoc:gg 935702

 6. Czesc, piękne dzięki za czytelny poradnik. Wszystko działa jak należy, *.ipa instalują się przez iTunes (10.1).
  Mam tylko problem z niektórymi programami – zainstalowane prawidłowo (ikonka na springboardzie) – po uruchomieniu włączają się na krótką chwilę (ekran startowy programu) a potem start się przerywa i aparat wraca do springboardu.
  Czy miał ktoś podobny problem? Czy to moze być efekt braku wolnego RAMu?
  I3G 8MB, iOS 4.1

  pozdrawiam słonecznie

 7. a mnie się nie udało 🙁 do samego końca jest ok, ale jak skończę instalację to tel się wiesza i widać tylko jabłuszko które raz na parę minut przygasa … w czym jest problem?

 8. Jakby ktos miał problem z zainstalowaniem Moden Combat 4, The Rooom , Mini Gore 2 na Iphone 3gs bądź jakiejkolwiek innej aplikacji polecam ten sposób dziąla na 100%.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *