Home Newsy Placrachunki.pl ? innowacyjna platforma e-płatności również w wersji na urządzenia mobilne
Placrachunki.pl ? innowacyjna platforma e-płatności również w wersji na urządzenia mobilne
1

Placrachunki.pl ? innowacyjna platforma e-płatności również w wersji na urządzenia mobilne

1

 

Nowy portal do gromadzenia, zarządzania i dokonywania płatności  on-line Placrachunki.pl zachęca nowych użytkowników do zapoznania się z przydatnymi funkcjonalnościami serwisu. Jego wersja na urządzenia mobilne jest dostępna w ramach bezpłatnego pakietu podstawowego dla wszystkich, którzy do końca roku zarejestrują się w serwisie.

Platforma placrachunki.pl  umożliwia automatyczne wykrywanie danych w dokumentach dzięki technologii OCR Online, płatności bezpośrednio z serwisu, a także przypomina o zbliżających się terminach e-mailem oraz sms-em.  Projekt, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, jest ogromnym ułatwieniem w codziennym życiu dla wszystkich tych, którzy muszą pilnować rachunków – zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Koniec ze stertami rachunków, zagubionymi dokumentami i opóźnieniami w płatnościach.

Wszystko w jednym miejscu

Główną funkcjonalnością portalu jest zbieranie, porządkowanie, analizowanie oraz dokonywanie płatności dowolnych dokumentów płatniczych w jednym miejscu. Portal umożliwia także prostą i przydatną archiwizację dokumentów. Każdy użytkownik serwisu może wgrać swoje rachunki do systemu, który automatycznie wykryje dane w dokumencie dzięki technologii OCR Online. Bez względu na to, czy dokument przesłany będzie jako zdjęcie, czy jako plik jpg lub PDF, odczytany zostanie termin płatności, odbiorca, kwota oraz numer rachunku bez konieczności ich przepisywania. System w swojej bazie posiada popularne wzory rachunków, co umożliwia błyskawiczne przetwarzanie dokumentów płatniczych i dokonywanie płatności. Co więcej, o zbliżających się terminach dla zweryfikowanych i zatwierdzonych płatności, użytkownik powiadomiony zostanie sms-em lub e-mailem. Płatności po zleceniu ich realizacji, dzięki współpracy z portalem  bluecash.pl, odbywają się bezpośrednio ze wskazanego banku i rachunku lub karty kredytowej użytkownika portalu placrachunki.pl. Dokumenty do systemu dodać można na cztery sposoby: wgrać prosto z dysku, przesłać faksem albo pocztą elektroniczną lub wpisać je ręcznie. Kontrahent rozpoznany zostanie zawsze już po numerze NIP. Placrachunki.pl daje także możliwość przypisania rachunków i faktur do odpowiednich kategorii i kontrahentów oraz pełnotekstowe wyszukiwanie dokumentów w czasie rzeczywistym dzięki dynamicznemu formularzowi.

Dla osób prywatnych i dla firm

Program umożliwia tworzenie automatycznych analiz miesięcznych wydatków, filtrowanie według kontrahentów i kategorii oraz wyliczenie średnich wydatków w określonych przedziałach czasowych. Dzięki temu można kontrolować i sprawdzać, na co wydawane są pieniądze, by lepiej planować wydatki w przyszłości. Podstawowy pakiet w systemie, umożliwiający wprowadzenie do 10 dokumentów miesięcznie, jest bezpłatny  i nie wymaga zakupu. Dodatkowo każdy, kto w tym roku założy konto w portalu, w ramach tego bezpłatnego pakietu otrzyma również dostęp do serwisu z urządzeń mobilnych, ważny do czerwca 2014r. Pozostałe pakiety zawierają pewne dodatkowe funkcjonalności oraz specjalne korzyści. Wersje dla firm zapewniają na przykład wsparcie dla tworzenia schematów obiegu dokumentów, co znacznie ułatwia pracę, oszczędza czas i pozwala na bieżąco monitorować status dokumentów i faktur. Program umożliwia tworzenie procedur importu dokumentów na podstawie zOCRowanych treści lub dokumentów graficznych, a także szybkie udostępnianie dokumentów także poza ich obiegiem.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 8.1, Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej 8. osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie:  www.placrachunki.pl

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

Comment(1)

  1. 10 dokumentó na miesiąc to raczej w domowym użytkowaniu wystarczy więc fajnie, że zrobili teraz ten dostęp z komórki za free, szkoda tylko, ze powiadomienia sms są dopiero w pakiecie plus

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *