0

PIT 2017/2018 wypełnisz przez telefon!

PIT 2017/2018 wypełnisz przez telefon!
0

Pewnie już wiesz, że swój PIT możesz rozliczyć przez internet, bez wychodzenia z domu. Czy słyszałeś jednak o możliwości wysłania deklaracji przez telefon?  Na rynku jest już dostępny program PIT, który oferuje aplikację mobilną. Dzięki niej przygotowanie zeznania podatkowego jest jeszcze prostsze i szybsze.  

Dlaczego warto złożyć PIT przez internet?

Z każdym rokiem rośnie liczba osób, które wysyłają swój PIT online. Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, w ubiegłym roku podatnicy złożyli 9,7 mln deklaracji, co oznacza, że już co drugi Polak wypełnił zeznanie drogą elektroniczną. Ten fakt nie powinien nikogo dziwić. Wystarczy, że przypomnimy sobie, jak jeszcze do niedawna urzędy skarbowe przeżywały w marcu i kwietniu prawdziwe oblężenie, a żeby złożyć deklarację, musieliśmy stać w długich kolejkach. Dzisiaj to już przeszłość. Wystarczy dostęp do internetu i kilka wolnych chwil, aby wypełnić zeznanie podatkowe szybko i bez zbędnego stresu.

Wyślij PIT przez telefon

Usługa wysłania PIT przez telefon dostępna jest na razie wyłącznie dla podatników, którzy rozliczają się na formularzu PIT-37. Jest to jednak najczęściej składana deklaracja w Polsce, przeznaczona m.in. dla osób zatrudnionych na umowie o pracę, umowie zleceniu, czy umowie o dzieło, a także emerytów i rencistów.

Dlaczego Polacy tak bardzo polubili e-deklaracje? Przede wszystkim jest to forma rozliczenia podatku, która pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Program PIT przeprowadzi nas krok po kroku przez poszczególne etapy wypełniania formularza oraz powiadomi, gdy popełnimy błąd w obliczeniach lub zapomnimy wpisać niezbędne dane. Wykorzystując popularność PIT-ów online, producenci programów podatkowych poszli o krok dalej. Obecnie możemy pobrać na swój telefon lub tablet specjalną aplikację i wypełnić zeznanie w tramwaju lub podczas porannej kawy w pracy. Przy użyciu urządzeń mobilnych nie tylko wypełnimy swój PIT, lecz także wyślemy go do urzędu skarbowego.

Jak rozliczyć PIT przez telefon?

Złożenie PIT przez  telefon wygląda niemal tak samo, jak w przypadku, gdy korzystamy z laptopa. W pierwszej kolejności należy zainstalować w telefonie specjalną aplikację, a następnie postępować zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Co istotne, program PIT w wersji mobilnej przygotowano w taki sposób, że większość informacji zostanie uzupełniona za nas. Musimy podać jedynie nasze dane osobowe, kod pocztowy oraz kilka liczb z PIT-11, który otrzymaliśmy od pracodawcy. Na koniec wystarczy już tylko sprawdzić PIT oraz autoryzować swoją tożsamość (poprzez wpisanie kwoty przychodu, którą podaliśmy w PIT 2017). Mobilny program PIT pozwala na skorzystanie z przysługujących nam ulg, a co najważniejsze jest bezpłatny (wystarczy, że przekażemy 1 proc. naszego podatku na dowolną Organizację Użytku Publicznego).

Nie czekaj z wysłaniem PIT do ostatniej chwili

Dzięki nowym technologiom złożenie deklaracji trwa zaledwie kilkanaście minut. Programy PIT zostały wyposażone w intuicyjne kreatory, które powodują, że ryzyko popełnienia błędu w przygotowaniu zeznania spada niemalże do zera. Na wysłanie PIT mamy czas do 30 kwietnia 2018 r. Skoro jednak możemy wykorzystać w tym celu komputer, a nawet telefon komórkowy, warto uporać się z obowiązkiem podatkowym znacznie szybciej, w tym celu warto pobrać program PIT Pro 2017/2018 lub uruchomić online ze strony podatnik.info/program_do_pit/pit-37 , wypełnienie PIT zajmie jedynie kilka minut!

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *