2

Piracki serwis z aplikacjami na iPhone zlikwidowany

2

appulo

Największy piracki serwis internetowy, na którym znaleźć można było wszystkie najnowsze, a na dodatek płatne aplikacje na iPhone OS został zlikwidowany. Czy to już koniec piractwa na platformie iPhone OS?

O tym, że serwis Appulo.us zostanie zamknięty informowaliśmy już jakiś czas temu.

Appulo.us był największym serwisem udostępniającym odbezpieczone aplikacje na telefony iPhone oraz odtwarzacze muzyczne iPod Touch. Od pewnego czasu serwis musiał wprowadzić ograniczenia w dostępie, ponieważ serwer nie był w stanie obsłużyć ogromnego ruchu w serwisie. Można było w nim znaleźć wszystkie komercyjne programy z iTunes Store – od tych tanich, wartych 0,99 $, po drogie programy nawigacyjne, których cena przekraczała kilkaset dolarów.

Czy to już koniec iPhonowego piractwa? Nie sądzę. Wielkie paczki z programami można znaleźć na niemal każdym serwisie udostępniającym plik w sieci p2p oraz p2m.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(2)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *