0

Pierwsze wrażenia trzymającego iPad’a w rękach

0

500x_appletablethands34

A było już tak pięknie… Niestety iPad nie jest wolny od wad. Problemem jest tutaj niestety zastosowane oprogramowanie iPhone OS. Jednak zanim o tym, przedstawiamy wam za GIZMODO, pierwsze wrażenia z kontaktu z iPad’em.

iPad jest zadziwiająco lekki. Piękny i sztywne. To zasługa materiałów z jakich został wykonany, znanych chociażby z ostatnich modeli Macbook’a. Szkło jest trochę gumowate, ale nie wykluczam, że to mogą być moje spocone ręce. Ale przede wszystkim tablet jest kosmicznie szybki!

500x_appletablethands8_01

Apple tak na prawdę nie chwaliło się szybkością urządzenia, a na pewno nie z takim naciskiem, jak w przypadku iPhone 3GS. Niewątpliwie jedną z największych zalet iPada jest prędkość działania. Jestem zdania, że wyprzedza iPhone 3GS o co najmniej jedno pokolenie niż iPhone 3GS pod względem szybkości działania. Aplikacje reagują niemal natychmiastowo, także przekręcanie obrazu pomiędzy trybem poziomym a pionowym odbywa się niezwykle płynnie.

500x_appletablethands70_01

Jaka jest budowa iPad’a? Wyobraź sobię, ultra lekkiego i poręcznego Macbooka Pro, który jest mniejszy, cieńszy. Albo z innej perspektywy, pomyśl o iPhone i jego możliwościach, które uda się wycisnąć z podzespołami, które wykorzystano do budowy iPad’a. Tutaj na prawdę czuje się połączenie tych dwóch lini produktów Apple. Trzymać iPad’a w ręce to na prawdę wspaniałe uczucie. I uwierzcie, on jest na prawdę poręczny!

500x_appletablethands13

Dotyk reaguje jak we śnie. Idealna percepcja ekranu pojemnościowego, a do ego wysokokontrastowy, jasny wświetlacz, który potrafi wyrażnie wyświetlić nawet teksty pisane bardzo małą czcionką. Dziwi mnie jednak przycisk HOME. Jego użycie w trybie portretowym jest o wiele mniej naturalne niż korzystanie z niego w telefonie iPhone. No bo jak tu naciskać HOME button kciukiem.. Jakoś tak dziwnie…

500x_appletablethands90

Czytnik iBooków, daje nam niezwykłe złudzenie optyczne, które jakimś cudem pozwala zobaczyć głębokość stron. Trzymając iPad’a w ręce miałem większe wrażenie trzymania prawdziwej książki niż, tej prawdziwej w wersji papierowej. Tekst jest ostry, a ekran jest jasny, nie wydaje się żeby męczył oczy, ale czas pokaże jak to będzie w przypadku dłuższego korzystania z tabletu.

500x_sizemodo

Czy iPad ma jakieś wady? Tak, te same co iPhone. Brak obsługi Flash Player, co znacznie ogranicza zakres przeglądanych stron w sieci. Przypomnijmy, że nowa wersja androida obsługuje Flash Player.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *