Personalizowane biurko komputerowe sterowane z iPhone – mebel stworzony dla Ciebie

Personalizowane biurko komputerowe sterowane z iPhone – mebel stworzony dla Ciebie

0

Personalizowane biurko komputerowe sterowane z iPhone – mebel stworzony dla Ciebie

0

Biurko komputerowe personalizowane to nic innego jak biurko stworzone pod indywidualne potrzeby konkretnego użytkownika. Każdy kto spędza dużo czasu przy biurku z pewnością doceni mebel, które w pełni sprosta jego oczekiwaniom. Co można personalizować i jakie są z tego korzyści?

Biurko elektryczne – czy w ogóle warto?

Wybierając biurko powinieneś zastanowić się nad tym, czy wysokość blatu będzie odpowiednia do Twojego wzrostu. Może warto rozważyć zakup biurka z ręczną lub elektryczną regulacją wysokości. Zmiana wysokości ma szczególne znaczenie wtedy, kiedy ze stanowiska komputerowego korzysta więcej niż jedna osoba. Ten typ biurka sprawdzi się również dobrze u osób, które dużo czasu spędzają przy komputerze i w trosce o swoje zdrowie oraz lepsze samopoczucie, zmieniają pozycję siedzącą na stojącą.

Biurko elektryczne pozwala zapamiętać wybrane pozycje co ułatwia pracę przy biurku. Jeśli nasz budżet jest ograniczony i nie mam potrzeby, aby zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą to świetną alternatywą będzie stelaż biurka gdzie tylko raz ustawiamy pożądaną wysokości. Po co w ogóle ją ustawiać? Każdy ma inny wzrost, inne preferencje co do położenia blatu i dzięki opcji regulacji możemy dostosować położenie blatu. Często nasz fotel jest tak skonstruowany, że nie pozwala w pełni wsunąć się pod biurko, a dzięki podniesieniu o 1-2 cm możemy rozwiązać ten problem.

Minimalistyczna forma i prosta konstrukcja

Biurka gamingowe coraz częściej występują w kolorze białym. Kolor ten utożsamiany jest z czystością, uniwersalnością i nowoczesnością. Kojarzony jest też z minimalizmem i elegancją. Biała barwa to również więcej światła – z łatwością odbija najwięcej promieni słonecznych z całej palety barw.

Ciekawy jest również fakt, iż w jasnych pomieszczeniach łatwiej jest odpocząć i wyciszyć się. Pomieszczenia wyposażone w białe meble sprawiają wrażenie bardziej uporządkowanych i harmonijnych. Biały blat czy stelaż nie zbiera tak kurzu jak ciemne meble oraz nawet jeśli porysujemy jego powierzchnię to ślady są praktycznie często niewidoczne.

Dodatkowe moduły – jeszcze więcej możliwości

Jeżeli zmiana wymiarów czy kształtu blatu to dla Ciebie za mało, istnieje również możliwość personalizacji biurka pod względem jego wyposażenia. Biurka tworzone na specjalne zamówienie mogą posiadać, m.in. organizer na kable montowany pod blatem biurka, gniazdo zasilające z USB czy bezprzewodową ładowarkę. To tylko podstawowe elementy, które można umieścić w blacie dosłownie w dowolnym miejscu.

Pozwala to np. ustawić komputer na biurku lub umieścić gniazda po prawej stronie jeśli jesteśmy leworęczni. Inne dodatki takie jak oświetlenie LED do biurka to nie zbędny bajer a przydatny dodatek, który zwiększa komfort grania czy też pracy w godzinach wieczornych. Duży kontrast między ciemnym pokojem a świecącym ekranem nie jest wskazany. Odpowiednio ustawione oświetlenie LED-owe pozwala zniwelować tą różnicę i nie razi w oczy jak lampka biurkowa. Kupując biurko komputerowe, warto zastanowić się też nad wyposażeniem go w podstawkę pod monitor. Nie tylko zapewni ona więcej miejsca na blacie biurka, ale przede wszystkim pomoże dopasować wysokość monitora do wzrostu konkretnej osoby. Bardzo ważna jest ochrona zdrowia i jak najwyższy komfort.

Połączenie dwóch kolorów

Biel stanowi również świetną bazę do kolejnych modyfikacji. Aktualnie coraz częściej, szczególnie młodzi ludzie, decydują się na połączenie bieli z innym kolorem, np. zakup białego biurka ze stelażem w tym samym kolorze oraz dodanie dodatków w kolorze srebrnym lub czarnym. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ w ten sposób możesz jeszcze bardziej odmienić charakter swojego mebla.

Jeśli spędzasz dużo czasu przy biurku z pewnością warto zadbać o swoje zdrowie i komfort wybierając odpowiedni mebel, tak jak wybieramy odpowiedni komputer do swoich potrzeb.

Artykuł przygotowany przez partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.