Home Newsy Patenty Apple w 2015 roku
Patenty Apple w 2015 roku
0

Patenty Apple w 2015 roku

0

Firma Apple znana jest nie tylko z doskonałych urządzeń, czy usług oferowanych na rynku ale również z ciągłego patentowania nowych rozwiązań. Pod tym kątem to jedne, jak by się mogło wydawać, z najbardziej aktywnych przedsiębiorstw na rynku.

Tylko w zeszłym roku odnotowano aż 2000 patentów zgłoszonych przez Apple do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA. Okazuje się jednak, że to nie Apple jest liderem w tej dziedzinie, a danych takich dostarcza raport przygotowany przez firmę IFI Claims. Zgodnie z jego zawartością kalifornijske przedsiębiorstwo zajęło dopiero 11 miejsce na sporządzonej liście. Na jej szczycie znalazła się firma IBM.

Tylko w zeszłym roku IBM opatentowalo aż ponad 3,5 raza więcej rozwiązań niż twórcy iPada, czyli 7355. Na kolejnych miejscach acz przed Apple na tej zaszczytej liście znalazły się Big Blue oraz, co ciekawe firma Samsung. Pierwszą dziesiątkę zamyka Microsoft.

Produktywniejsi patentowo od Apple są również Canon, Qualcomm, Google, Toshiba, Sony, LG Electronics, Intel.
Raport przedstawia zatem ciekawe wyniki, z których wynika, iż to nie Apple przoduje w patentowaniu swoich rozwiązań, a inne firmy na rynku. Czytając doniesienia publikowane w sieci można było odnieść inne wrażenie.

Źródło: Apple Insider

 

Patenty Apple w 2015 roku

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)