Outsourcing IT wsparcie dla małych firm

Outsourcing IT wsparcie dla małych firm

Outsourcing IT wsparcie dla małych firm

0

Niewielkie firmy rzadko posiadają odpowiednie środki finansowe, by stworzyć własny dział IT. Zatrudnienie informatyków to ogromny wydatek, na który pozwalają sobie jedynie duże przedsiębiorstwa. Obecnie ze względu na zmiany nawyków konsumentów oraz konieczność przeniesienia działalności do sieci, wsparcie w zakresie IT jest jeszcze ważniejsze. Jeżeli potrzebujesz pomocy tego typu, sprawdź, jakie korzyści niesie outsourcing IT w Szczecinie.

  1. Outsourcing IT w Szczecinie – na czym polega?
  2. Obsługa dopasowana do potrzeb Twojej firmy

Przedsiębiorstwa coraz częściej zauważają potrzebę korzystania z profesjonalnego wsparcia w zakresie IT. Informatycy wspierają firmy w budowaniu infrastruktury IT oraz oprogramowania, jak również chronią przed atakami hakerów i czuwają nad bezpieczeństwem danych. Dzięki temu przedsiębiorstwo działa prężnie, zdobywając solidną pozycję na rynku i chroniąc się przed konkurencją. Niestety, usługi informatyczne są kosztowne. Aby obniżyć wydatki z nimi związane, można jednak skorzystać z outsourcingu IT w Szczecinie.

Outsourcing IT w Szczecinie – na czym polega?

Outsourcing IT Szczecin jest usługą kompleksową, z której może skorzystać niemalże każda firma. Klient korzysta z pełnej opieki nad posiadanymi urządzeniami IT i serwerami oraz nad aplikacjami i firmowym oprogramowaniem. Informatycy na bieżąco monitorują całą sieć przedsiębiorstwa, usuwają pojawiające się w niej usterki oraz słabe punkty, zwiększające podatność na ataki hakerów. W ramach outsourcingu IT w Szczecinie korzysta się zatem z pełnego wsparcia informatycznego bez konieczności tworzenia własnego działu IT.

Outsourcing pozwala przerzucić obowiązki związane z administrowaniem sieci komputerowej, tworzeniem oprogramowania i aplikacji oraz serwisowaniem urządzeń IT na zewnętrzną firmę. W ten sposób obniża się koszty prowadzenia przesiębiorstwa i jednocześnie zachowuje się pełen profesjonalizm w zakresie IT. Dodatkowo usługi outsourcingu dla firm są świadczone w ramach indywidualnych pakietów, które są dostosowane do potrzeb konkretnej firmy.

Obsługa dopasowana do potrzeb Twojej firmy

Jeżeli chodzi o kwestię taką jak obsługa informatyczna firm Szczecin jest jednym z największych ośrodków outsourcingu w całym województwie zachodniopomorskim. Przedsiębiorstwa otrzymują dostęp do helpdesku i supportu, dzięki którym szybko rozwiązuje się wszelkie problemy pojawiające się w oprogramowaniu firmowym. Problemy zgłasza się telefonicznie, mailowo lub przez system obsługi zgłoszeń firmy outsourcingowej. Firmy mają również dostęp do dedykowanego JIRA i Confluence.

Obsługa informatyczna firm w Szczecinie obejmuje administrowanie serwerami Windows i Linux oraz zabezpieczenie sieci komputerowych przed włamaniami. Zabezpieczenia są wdrażane w formie fizycznej i aplikacyjnej dla wszystkich hostów oraz serwerów firmowych. Informatycy dodatkowo prowadzą szkolenia dla administratorów w firmie i uczą pracowników obsługi wszystkich przeznaczonych dla nich aplikacji. Dzięki temu w ramach outsourcingu IT uzyskuje się wsparcie w zakresie podnoszenia kompetencji podwładnych, bez konieczności zatrudniania dodatkowych szkoleniowców.

Szeroki zakres usług w ramach outsourcingu IT w Szczecinie umożliwia ich dostosowanie do szczególnych potrzeb i wymagań danego przedsiębiorstwa. W ten sposób w jednej firmie outsourcingowej załatwia się wszystkie sprawy związane z obsługą informatyczną, bez względu na to, w jakiej branży działa klient. Jest to ogromne ułatwienie zwłaszcza dla małych firm, które samodzielnie nie są w stanie stworzyć działów IT.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *