Home Newsy OrtoMedSport – pierwsza na świecie,
polska aplikacja wykorzystywana w codziennej
 fizjoterapii i rehabilitacji
OrtoMedSport – pierwsza na  świecie,
polska aplikacja wykorzystywana w codziennej
 fizjoterapii i rehabilitacji
0

OrtoMedSport – pierwsza na świecie,
polska aplikacja wykorzystywana w codziennej
 fizjoterapii i rehabilitacji

0

Telefon to jedna z najbardziej osobistych i niezbędnych rzeczy w naszym codziennym życiu. Wraz z rozwojem technologii zastępuje coraz więcej przedmiotów, a aplikacje mobilne ułatwiają życie, zaspokajają codzienne potrzeby, także w odpowiednim zarządzaniu zdrowiem.

Aplikacja OrtoMedSport to innowacyjne narzędzie medyczno-treningowe dla wszystkich, którzy borykają się z problemami związanymi z układem ruchu i poddani są rehabilitacji. Aplikacja powstała w Łodzi i została przygotowana przez polskich lekarzy, w oparciu o ich codzienne doświadczenia podczas leczenia i rehabilitacji pacjentów. To pierwsze takie rozwiązanie na świecie. Pomysłodawcą i twórcą aplikacji jest lekarz Bartłomiej Kacprzak z kliniki OrtoMedSport z Łodzi.

Aplikacja pomaga jak najszybciej dojść do pełnej sprawności po przebytych kontuzjach, urazach i operacjach. Stanowi ona unikalny dodatek i uzupełnienie standardowej opieki lekarskiej i fizjoterapeutycznej, do której dostęp mamy utrudniony.

Aplikacja OrtoMedSport jest świetnym uzupełnieniem w całym procesie opieki lekarskiej czy fizjoterapeutycznej. Należy jednak pamiętać, że absolutną podstawą jest konsultacja lekarska i właściwa diagnoza. Aplikacja jest już dostępna w AppStore i Google Play – mówi lekarz Jakub Jabłoński, współtwórca aplikacji OMS.

Jak działa aplikacja OrtoMedSport?

Po zalogowaniu się pacjent musi wskazać miejsce – część ciała, która sprawia mu problemy. Następnie odpowiada na kilka prostych, ale niezbędnych pytań. Na podstawie udzielonych odpowiedzi aplikacja przygotuje dla użytkownika, specjalnie dedykowany zestaw ćwiczeń, a następnie dopilnuje, aby je wykonał, uwzględniając nieodzowną rozgrzewkę i regenerację.

Dzięki aplikacji pacjent otrzyma kompletny zestaw ćwiczeń wraz z ich dokładnym opisem (liczbą powtórzeń, czasem trwania, itp.) oraz dostępem do dedykowanych filmów instruktażowych. Intensywność ćwiczeń regulowana jest w oparciu o poziom bólu, który wskazuje użytkownik
w skali 1-10 przed rozpoczęciem każdej sesji treningowej.

Aplikacja powiadomi nas także o zbliżającej się porze treningu oraz umożliwia wgląd do treningów już odbytych dzięki modułowi „Historia”. Ogromną zaletą wszystkich proponowanych przez aplikację zestawów ćwiczeń jest możliwość ich bezpiecznego wykonania w warunkach domowych, przy wykorzystaniu minimalnej ilości sprzętu.

 

OrtoMedSport – pierwsza na  świecie,
polska aplikacja wykorzystywana w codziennej
 fizjoterapii i rehabilitacji

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)