Home Newsy Opóźnienia dotyczące CarPlay
Opóźnienia dotyczące CarPlay
0

Opóźnienia dotyczące CarPlay

0


Głośno zapowiadany na początku tego roku system od Apple dedykowany wszystkim, zmotoryzowanym użytkownikom cały czas znajduje się na etapie wdrażania. Zainteresowani jabłkowym rozwiązaniem producenci samochodów, których lista ostatnio znacznie się poszerzyła, od blisko pół roku zwiastują pojawienie się pierwszych samochodów wspierających CarPlay
.

Tych póki co jeszcze nie ma, a najnowsze wieści sugerują, choć bez podania konkretnej przyczyny, opóźnienia w rynkowym debiucie motoryzacyjnej usługi. Zgodnie z treścią zaszłych plotek system CarPlay miał zadebiutować jeszcze w tym roku i znaleźć się na pokładzie aut takich marek jak choćby Mercedes – Benz, czy Volvo. Niestety obaj producenci wstrzymują się z dodaniem wsparcia dla CarPlay do przyszłego roku.

Podobnie zachowuje się firma Pioneer, która miała być odpowiedzialna za wprowadzenie komputera pokładowego kompatybilnego z systemem od Apple. Produkt miałby umożliwiać użytkowanie CarPlay w starszych modelach samochodów.

Póki co nie wiadomo z czego wynikają przesunięcia opisane wyżej. CarPlay to system, który umożliwia bezprzewodową komunikację iPhone’a z wbudowanym w deskę rozdzielczą auta komputerem pozwalając na użytkowanie wielu funkcji iOS bez fizycznego kontaktu z urządzeniem.

Źródło: 9To5Mac

 

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)