0

Operatorzy z całego świata rzucają wyzwanie Apple na rynku gier

0

mwc

Na trwającym właśnie Mobile World Congress w Barcelonio ogłoszono powstanie organizacji Wholesale Applications Community. Będą ją tworzyć 24 największych operatorów komórkowych z całego świata. Wszystko po to, aby móc konkurować z największym sklepem z aplikacjami – AppStore firmy Apple. WAC ma zamiar stworzyć jeden duży sklep, w którym będzie można kupić gry na każdy model telefon, działającym na dowolnym systemie operacyjnym.

Obecnie liderem rynku mobilnej rozrywki jest Apple, który za pośrednictwem swojego sklepu AppStore sprzedał ponad 3 miliardy egzemplarzy programów w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Także inni producenci komórek i oprogramowania mobilnego, tacy jak Blackberry, Google, Nokia, Symbian i Microsoft prowadzą swoje sklepy z mobilnymi aplikacjami. W rezultacie twórcy gier zmuszeni są do tworzenia różnych wersji oprogramowania przeznaczonych na różne platformy – informuje TVN24.

Powstała organizacja Wholesale Applications Community ma zmienić tę sytuację, odbić rynek gier z rąk producentów hardware’u i software’u i zlikwidować fragmentację rynku. W ciągu 12 miesięcy członkowie organizacji mają zamiar opracować wspólny standard aplikacji.Na ten cel ma być przeznaczone aż 72 miliardy dolarów.

Źródło: TNV24

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *