0

Opera Mini zgłoszona do AppStore

0

appstore Opera Mini na iPhona została dzisiaj oficjalnie zgłoszona do AppStore. Niektórzy mogli już zobaczyć ją podczas Mobile World Congress w lutym tego roku oraz podczas niedawnej prezentacji w Polsce.

Pierwsze recenzje Opery Mini na iPhone są pełne uznania dla prędkości przeglądania, dzięki której strony wyświetlają się do 6 razy szybciej niż w przypadku Safari. Dzięki renderowaniu po stronie serwera Opera Mini kompresuje strony przed wysłaniem ich na telefon o maksymalnie 90%, co daje użytkownikowi szybsze ładowanie się stron i większą dawkę Internetu z jednego megabajta przesłanych danych. Ci użytkownicy iPhone, którzy znają stawki za roaming, będą mogli posmakować możliwości Opery Mini do oferowania więcej za dużo mniej i dostaną szybki Internet, jakiego oczekują, bez wysokich kosztów.

Pokaz Opery Mini na iPhona podczas Mobile World Congress uswiadomił nam, że mamy coś specjalnego – powiedział Jon von Tetzchner, współzałożyciel Opera Software. ? Opera włożyła wielki wysiłek w stworzenie dostosowanej, wystylizowanej, bogatej w funkcje i perfekcyjnie reagującej przeglądarki, która mistrzowsko łączy możliwości iPhona z lubianym sposobem surfowania w Operze. Ta niezwykle wydajna przeglądarka na iPhona jest rezultatem tego połączenia.

Opera Mini jest najpopularniejszą na świecie przeglądarką mobilną, znaną z dostarczania Internetu na niemal każdy telefon. Jej szybkość, użyteczność i przyjazny interfejs zapewniły jej ponad 50 milionów użytkowników na świecie. Stworzenie wersji na iPhone jest częścią misji Opery, by dostarczyć Internet na wszystkie platformy i urządzenia.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *