0

Opera Mini pobrana 1 mln razy w pierwszym dniu w AppStore

0

opera-mini-iphone Firma Opera pochwaliła się dzisiaj, że w pierwszym dniu dostępności przeglądarki mobilnej Opera Mini została pobrana milion razy z AppStore. Aplikacja cieszy się zainteresowaniem w AppStore.

Opera Mini w przeciągu pierwszego dnia od udostępnienia w iTunes App Store została pobrana ponad milion razy. Opera Mini jest obecnie numerem jeden wśród pobieranych aplikacji na iPhona w 22 Apple App Store na świecie (stan na 8.00 rano dzisiaj): https://www.opera.com/bitmaps/press/resources/itunes_topcharts.png. Ten duży sukces cieszy tym bardziej, że Opera Mini na iPhona jest w dużym stopniu dziełem polskich programistów z wrocławskiego oddziału Opery.

Według oficjalnych danych Apple Opera Mini została zainstalowana na 1.023.380 urządzeniach Apple. Opera Mini jest najszybszą na świecie przeglądarką mobilną, która zapewnia kontakt z Internetem na niemal każdym telefonie. Opera zgłosiła swoją przeglądarkę do App Store 23 marca, co poprzedziły prezentacje produktu podczas m.in. MWC w Barcelonie i prezentacji w Polsce. Pierwsze recenzje przeglądarki już wtedy wskazywały, że Opera Mini zapewnia do sześciu razy większą szybkość i oszczędności wynikające z kompresji stron internetowych.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *