Home Newsy Onkyo wprowadzi zaawansowane amplitunery A/V i systemy głośnikowe z Dolby Atmos
Onkyo wprowadzi zaawansowane amplitunery A/V i systemy głośnikowe z Dolby Atmos
0

Onkyo wprowadzi zaawansowane amplitunery A/V i systemy głośnikowe z Dolby Atmos

0

Ikona

Firma Onkyo zapowiedziała, że jej najnowsze modele amplitunerów A/V: TX-NR1030 i TX-NR3030, flagowy procesor A/V: PR-SC5030, systemy kina domowego: HT-S7705, HT-S9705THX oraz systemy głośnikowe: SKS-HT678 i SKH-410 będą zwiastunami nadchodzącej rewolucji w sposobie przetwarzania wielowymiarowego dźwięku w kinie domowym. Technologia Dolby Atmos, gdzie dźwięk docierać będzie do słuchacza z każdej strony również z góry, zmieni na zawsze stopień zaangażowania widza w treść filmu.

Firma udostępni we wrześniu aktualizację oprogramowania wnoszącą Dolby Atmos do amplitunerów z klasy średniej: TX-NR636, TX-NR737 i TX-NR838, które aktualnie dostępne są na rynkach całego świata.

Dolby Atmos wypełni Twoje kino domowe dźwiękiem o zadziwiającej klarowności, mocy, głębi i szczegółowości.

Dolby_Atmos

?Niektórzy wiodący na świecie filmowcy używają Dolby Atmos by przetransportować widzów w centrum akcji? – powiedział Pan Kevin Miyagi Dyrektor Generalny Onkyo Corporation.?Dolby Atmos zapewnia doświadczenie wielowymiarowego dźwięku z zapierającą dech detalicznością i klarownością. Jesteśmy podekscytowani tym, że jesteśmy jedną z pierwszych firm która zaoferuje tę technologię swoim klientom?.

Modele Onkyo z sezonu 2014 wzbogacone o Dolby Atmos wyposażone są w podwójne 32-bitowe procesory DSP, kalibrujące najnowszy system do indywidulnych konfiguracji kina domowego. Użytkownicy posiadający amplitunery wyposażone w Dolby Atmos, będą mieli możliwość wyboru preferowanego układu głośnikowego, wyzwalając efekty w dodatkowej parze lub w większej ilości głośników sufitowych, które znajdować się będą w tradycyjnych systemach: 5.1, 7.1, 9.1. Alternatywie, użytkownik może rozszerzyć istniejący już system o specjalne głośniki obsługujące Dolby Atmos.

Dolby Atmos dostarcza wciągający wielowymiarowy dźwięk poruszający się po całym pomieszczeniu we wszystkich płaszczyznach i ułatwia pojawienie się efektów w dowolnym miejscu nawet nad głową słuchacza.

Od czasu wprowadzenia do kin w 2012 rpku, Dolby Atmos został zaakceptowany i jest stosowany przez wszystkie największe studia filmowe w Hollywood, siedmiu reżyserów zdobywców Oscarów, szesnastu dźwiękowców zdobywców Oscarów, oraz przez wielu innych osób zainteresowanych profesjonalnie tą tematyką.

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)