Home Newsy Ograniczone ilości iWatcha w tym roku
Ograniczone ilości iWatcha w tym roku
0

Ograniczone ilości iWatcha w tym roku

0

Ikona

Coraz trudniej dotrzymać kroku plotkom skupiającym się wokół wyczekiwanego zegarka naręcznego od Apple, ich treść bowiem zmienia się średnio raz w tygodniu. Tym razem do gorącej tematyki garść własnych przemyśleń dokłada, nie po raz pierwszy już, Ming-Chi Kuo.

Analityk obecnie twierdzi, że iWatch zostanie wprowadzony na rynek w czwartym kwartale tego roku w mocno ograniczonej ilości. Tuż przed gorącym okresem świątecznych zakupów w grudniu na sklepowych półkach pojawi się nie 5-10 milionów tychże urządzeń jak wcześniej spekulowano, a jedynie 3 miliony egzemplarzy. Ma to być spowodowane problemami z jakimi Apple wciąż boryka się w związku z produkcją paneli wykonanych ze szkła szafirowego. Smartwatch miałby wówczas pojawić się wraz z pierwszymi sztukami większego modelu iPhone’a 6.

Zdaniem analityka masowa produkcja iWatcha ma ruszyć w listopadzie tego roku, na co mogą wskazywać także wyniki finansowe jednego z podwykonawców Apple odpowiedzialnego za produkcję ekranów do naręcznego zegarka. Dla przypomnienia tajwańska firma TPK szacuje znaczny wzrost swoich zysków w czwartym kwartale tego roku.

Choć pełnowymiarowa sprzedaż zarówno iWatcha jak i iPhone’a 6 o przekątnej ekranu 5,5 cala ruszy dopiero w 2015 roku, to jednak pierwsze egzemplarze tychże urządzeń mają się właśnie pojawić przy okazji świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: MacRumors

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)