Home Newsy O zbliżających się modelach iPada po raz kolejny
O zbliżających się modelach iPada po raz kolejny
0

O zbliżających się modelach iPada po raz kolejny

0

Ikona

Według najnowszych informacji Apple planuje zaprezentować światu nowe odsłony swoich tabletów już 16 października podczas kolejnej jesiennej konferencji. Nie dziwi zatem fakt, iż uwaga świata technologicznego skupia się ostatnio na doniesieniach dotyczących tychże właśnie gadżetów.

Na zbliżającej się imprezie poświęconej urządzeniom z pewnością nie powinno zabraknąć nowej generacji iPada Air, choć jak zauważa wiele serwisów branżowych to nie jedyna nowość z jaką przyjdzie nam obcować już za niespełna dwa tygodnie. Coraz częściej mówi się o premierze iPada Pro, czyli większej odsłonie jabłkowego tabletu. Urządzenie ma zostać rzekomo wyposażone w ekran o rozmiarze 12,9 cala i trafić docelowo na rynek edukacyjny oraz biznesowy.

Kolos jest także tematem najnowszych informacji pochodzących wprost z serwisu DigiTimes. Zgodnie z treścią tychże doniesień sprzęt ma pracować pod kontrolą hybrydy systemów OS X oraz iOS. Firma z Cupertino ma rzekomo testować dwie wersje tego urządzenia, z których pierwsza ma być tradycyjnym rozwiązaniem, przypominającym konstrukcyjnie obecnie oferowane iPady, druga zaś to połączenie tabletu z fizyczną klawiaturą. iPad Pro trafi do masowej produkcji na początku przyszłego roku, zaś na sklepowe półki w drugim kwartale 2015.

Wracając do tematu iPada Air pojawiły się pogłoski, iż autentyczne zdjęcia tego urządzenia dostały się w ręce dwóch pracowników The Michael Report, na podstawie których sporządzono dość szczegółowy opis. Co prawda fotografii nie opublikowano w sieci ale podano kilka ciekawych informacji na temat jego konstrukcji. Według raportu ekran urządzenia ma być pokryty specjalną powłoką antyodblaskową, zaś jego obudowa, o czym też rozpisywano się wcześniej, będzie nieco cieńsza od obecnego modelu. Jak podaje The Michael Raport różnica wyniesie całe 0,5 mm.

W drugiej odsłonie iPada Air ma zabraknąć przycisku odpowiedzialnego za wyciszanie/blokadę ekranu, zaś przyciski regulacji natężenia dźwięku zostaną lekko przeprojektowane. Inaczej prezentować się będzie również grill maskujący wbudowane głośniki. Potwierdzają się przy okazji plotki o implementacji czytnika linii papilarnych, trzech wersjach kolorystycznych tego urządzenia oraz mocniejszych parametrach związanych z optyką oraz procesorem. We wnętrzu nowego iPada znajdzie się dwurdzeniowy chip A8 wspomagany przez 2 GB pamięć RAM, zaś za rejestrację obrazu odpowiedzialna będzie lepsza przednia kamera oraz aparat o rozdzielczości 8 megapikseli.

Źródło: DigiTimes

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)