0

Nowy Prezes iSource S.A.

0

gradek

Dariusz Grądek został nowym prezesem firmy iSource, jedynego dystrybutora firmy Apple w Polsce. Od 1 grudnia 2009 roku będzie odpowiadał za realizację strategii, rozbudowę kanałów sprzedaży oraz koordynację działań wszystkich grup produktowych.

Dariusz Grądek posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie, zdobyte w firmach z branży telekomunikacji i dystrybucji IT. Jego specjalizacją jest sprzedaż i marketing zarówno produktów i usług konsumenckich, jak i rozwiązań profesjonalnych. Przez wiele lat związany był z Aster City, gdzie od 2000 do 2005 roku pełnił funkcję dyrektora marketingu i sprzedaży, odpowiadając m.in. za realizację strategii biznesowej, planów marketingowych oraz współpracę z partnerami biznesowymi. Przez ostatnie 4 lata odpowiadał za obszar handlu i marketingu w firmie Veracomp S.A.

iSource S.A. jest w mojej ocenie unikalną spółką o najlepszych w Polsce kompetencjach w zakresie dystrybucji produktów IT i elektroniki w segmencie premium. Spółka konsekwentnie inwestuje w dalszą rozbudowę zaawansowanych narzędzi handlowych i usług dodanych, oferowanych dla Dostawców i Klientów. Moim celem jest, aby iSource był liderem dystrybucji z wartością dodaną marek typu premium w Polsce – komentuje swoją decyzję o rozpoczęciu współpracy Dariusz Grądek, nowy Prezes iSource S.A.

iSource S.A., pomimo niekorzystnego otoczenia ekonomicznego, oczekuje kilkunastoprocentowego wzrostu przychodów i zgodnych z planem wyników finansowych w 2009 r.

Obecnie głównym obszarem naszej działalności jest dedykowana obsługa sprzedaży produktów Apple na rynku polskim, która – dzięki innowacyjnym i popularnym produktom, a także dobrej współpracy z Apple oraz kanałem sprzedaży – jest silnym źródłem wzrostu dla Spółki – mówi Jerzy Bebak, Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za marketing i rozwój produktów.

Sprzedaż i rozpoznawalność produktów Apple sukcesywnie rośnie na rynku polskim, a marka posiada dalszy znaczący potencjał wzrostu.

– Nasza strategia zakłada dynamiczny rozwój rynku produktów marki Apple i innych komplementarnych produktów z segmentu premium. Zamierzamy rosnąć organicznie, ale nie poszukujemy również możliwości akwizycji mniejszych spółek dystrybucyjnych. Cieszę się, że do zespołu dołączył bardzo doświadczony menadżer, który będzie kierował realizacją strategii iSource – mówi Paweł Borys, Przewodniczący Rady Nadzorczej iSource S.A. i Prezes AKJ Investment TFI S.A.

W 1 kwartale 2010 r. Zarząd iSource S.A. ma przedstawić strategię rozwoju na lata 2010 – 2012.

Dariusz Grądek jest absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie na Wydziale Zarządzania oraz The Stockholm University School of Business and The Grand Valley State University (Executive MBA). Dariusz Grądek jest również doktorantem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie Po godzinach pracy Dariusz Grądek poświęca czas rodzinie oraz ulubionym sportom – jest zapalonym maratończykiem (ukończył 10 maratonów. Najlepszy, osiągnięty wynik to 3h 21 min – Maraton w Łodzi w maju 2009 roku). Dariusz Grądek należy również do klubu biegacza ?Dystans?.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *