Home Newsy Nowy MacBook Air już dostępny w Komputronik
Nowy MacBook Air już dostępny w Komputronik
2

Nowy MacBook Air już dostępny w Komputronik

2

Firma Komputronik kilka dni po światowej premierze nowych laptopów MacBook Air wprowadza je do swojej oferty. Modele o przekątnej 11,6 oraz 13,3 cala mierzą zaledwie 17 mm grubości. Wyposażone zostały w pamięć flash zdolną do przechowywania  64 lub 128 GB danych, a także pamięć DDR3 o pojemności 2 GB.

Najnowsze laptopy MacBook Air wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, przez co – podobnie jak inne produkty marki Apple – wyznaczają trendy w segmencie nowoczesnych technologii.

Nowy MacBook Air o przekątnej ekranu 11,6 cala z podświetleniem LED pracuje w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Użytkownik może być pewien, że wyświetlane obrazy będą płynne i dobrej jakości dzięki procesorowi graficznemu Nvidia GeForce 320M z 256 MB pamięci GDDR3. Model wyposażony został w procesor Intel Core 2 Duo taktowany zegarem o częstotliwości 1.4  GHz. Bateria powinna wystarczyć na około 5 godzin pracy przy wykorzystaniu modułu WiFi. Z kolei 13,3-calowy MacBook Air pracuje przy wykorzystaniu procesora Intel Core 2 Duo 1.86 GHz lub 2.13 GHz. Ekran zapewnia rozdzielczość rzędu 1440 x 900 pikseli. Praca na baterii potrwa w przypadku tego modelu nawet do 7 godzin.

Użytkownicy jednego z najcieńszych notebooków na świecie docenią pełnowymiarową klawiaturę i multidotykowy touchpad. Przydatne okażą się ponadto dwa porty USB 2.0, mini-DisplayPort, kamera internetowa FaceTime, głośniki stereo, a także łączność WiFi 802.11n i Bluetooth 2.1+EDR. Jeśli użytkownik będzie potrzebować takich złącz, jak DVI, VGA i HDMI, może z nich skorzystać po włożeniu odpowiedniej przejściówki w mini-DisplayPort (nie jest oferowana wraz ze standardową konfiguracją).

Komputronik SA oferuje notebooki MacBook Air z preinstalowanym systemem operacyjnym Mac OS X Snow Leopard. Produkt objęty jest roczną gwarancją producenta. Ceny poszczególnych modeli wynoszą od 4 899 zł do 7 390 zł – zależnie od wielkości ekranu, procesora i pamięci flash.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.